top of page

Ārstu Ēvaldu Upenieku pieminot

02.12.2022.


Ar mūžiem tāpat kā ar svecēm –

Deg, kamēr nenopūš vējš.

/V. Kokle – Līviņa/


26. novembra rītā, kad Adventes gaidās pasauli gaišāku iekrāsoja sniega pārslas, saņēmām skumju ziņu - no mums klusi ir aizgājis Kuldīgas slimnīcas ilggadējais ārsts un kolēģis Ēvalds Upenieks.


Dzimis 1950. gada 29. martā Varakļānu novadā. Ārsta izglītību ieguvis Rīgas medicīnas institūtā. Pēc tā pabeigšanas 1975. gadā, ārsts Ēvalds Upenieks savas darba gaitas uzsācis Kuldīgas rajona centrālajā slimnīcā. Strādājis kā iecirkņa terapeits, praktizējis kā reimokardiologs. Ar neizsīkstošu zinātkāri apgūstot jaunākās ārstēšanas un diagnostikas metodes, strādājis par funkcionālās diagnostikas ārstu, specializējies kardioloģijā. 1994. gadā ieguvis tiesības praktizēt par ģimenes ārstu. Paralēli ģimenes ārsta praksei, Kuldīgas slimnīcā turpināja darbu kā ārsts internists iekšķīgo slimību nodaļā.


No 2016. gada dr. Upenieks rūpējās par pacientu veselību Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā – vienmēr ieinteresēts, iejūtīgs, cilvēcīgs saskarsmē ar pacientiem un personālu.


Kopīgi ar sievu Māru izaudzinājis dēlu Ģirtu un meitu Ievu. Ar ģimeni allaž lepojies. Priecājies par mazbērniem un šajā priekā bieži dalījies arī ar kolēģiem Kuldīgas slimnīcā.


Mēs pazinām Ēvaldu kā atsaucīgu, uzmanīgu kolēģi. Viņš bija mīlēts un cienīts gan personāla, gan pacientu vidū. Ieradās darbā ļoti agri no rīta, lai visu paspētu pagūt. Tuvākajām kolēģēm terapijas nodaļā vienmēr sagādāja kādu patīkamu pārsteigumu, pie kā bija tik ļoti pierasts…

Sabiedrisks, smaidīgs, vienmēr elegants. Zinātkārs, sportisks. Aizrautīgs kalnu slēpotājs, savas valsts patriots.


Ēvald, tādu mēs Tevi atcerēsimies un Tavs gaišums mājos mūsu atmiņās!

Kuldīgas slimnīcas kolektīvs


Comments


bottom of page