top of page

Ēnu diena Kuldīgas slimnīcā

06.04.2022.

Šodien, Ēnu dienā, Kuldīgas slimnīcā bija pieteikušies piecpadsmit ēnotāji, kuri vēroja galvenās ārstes, nenoatologa, ginekologa, bērnu māsas, pediatra, ergoterapeita un fizioterapeita ikdienu.


Ēnu dienas aktivitātēm Kuldīgas slimnīcā ļoti atbildīgi bija gatavojušies gan ēnotāji, gan speciālisti, lai pastāstītu, parādītu savu profesionālo ikdienu un motivētu jauniešus turpināt ceļu uz izvēlēto profesiju medicīnas nozarē.


Ēnotāji bija ieradušies no Kuldīgas, Talsiem, Jelgavas, Ventspils, Tukuma. Kādu ēnotāju medicīna saista jau no bērnības, kādam tā ir kā otrā izvēle vai vēl svārstās starp vairākām profesijām. Citam interese par profesiju ir radusies pēc saskarsmes personīgajā pieredzē, bet vēl kāds vēlējās gūt vispārīgu priekšstatu par šo nozari un saprast, ko nozīmē būt ārstam, kā notiek darbs slimnīcā.


Drosme, spēja strādāt komandā, pārliecība par sevi un savām spējām, pacietība, sadarbības prasmes, laba komunikācija, pozitīvisms, atsaucība, gribasspēks, prasme uzklausīt, prasme kritiski domāt, atbildība, jābūt izpalīdzīgam un nedrīkst padoties – galvenās, jauniešu minētās, rakstura iezīmes, kas vajadzīgas, strādājot medicīnā.


“Nekad nepadoties un neapstāties pie mazuma!” “Lai arī cik grūti var iet procesā, nevajag profesiju atstāt novārtā.” “Šodien vēlreiz pārliecinājos, ka vēlos nodarboties ar medicīnu, jo šajā profesijā ir daudz interesanta, ko uzzināt. Ārstam ir jāuzņemas liela atbildība visam izsekot līdzi, kā arī jābūt lielai neatlaidībai, lai nepadotos un turpinātu apgūt ko jaunu. “Labs ārsts būs tad, ja viņam blakus būs laba medmāsa!“ Šī ir tikai daļa no atziņām, ko Ēnu dienas noslēgumā pauda jaunieši.

Ēnotāju nopietno attieksmi un atziņas par iegūto pieredzi, atzinīgi novērtēja Kuldīgas slimnīcas vadība. Galvenā ārste Agate Zīverte bija gandarīta par to, ka ēnotāji bija patiesi ieinteresēti mediķu darbā un izteica atzinību par jauniešu pārliecību savā profesijas izvēlē. Savukārt, valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds pauda cerību, ka jaunieši nākotnē par savu prakses, rezidentūras un darba vietu izvelēsies Kuldīgas slimnīcu.

 

#ĒnuDiena ir atpazīstama un atzīta karjeras izglītības programma skolēniem. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un sagatavotos darba tirgum.

Comments


bottom of page