top of page

Šī gada pirmais bērniņš – zēns

04.01.2022.

Foto: Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds un galvenā ārste Agate Zīverte (no kreisās) un Agita un Gaidis Altmaņi ar dēlu Aleksu.

Ar stiprā dzimuma pārstāvja piedzimšanu, Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā gan noslēdzās 2021.gads, gan iesākās Jaunais 2022.gads. Pagājušogad nodaļā piedzimuši 565 bērni, kas ir par 49 bērniem vairāk kā 2020.gadā. Šī gada pirmais jaundzimušais tika sagaidīts 3.janvāra rītā.


Šī gada pirmais bērniņš Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā – zēns Alekss, piedzima 3.janvārī ap pusdesmitiem no rīta. Viņš ģimenē ir otrais bērns, jo brālīti mājās gaida jau vecāka māsa Anete. Alekss piedzima 3,430 kg smags un 54 cm garš, un viņu sagaidīt palīdzēja vecmāte Gunta Cepurīte.


Ar zēna piedzimšanu Vecgada dienas priekšpusdienā, Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļa varēja noslēgt 2021.gada jaundzimušo reģistru, žurnālā izdarot 565. ierakstu. 2021.gadā Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīti 565 bērniņi, mēnesī vidēji piedzimstot ap 47 bērniem. Atskatoties uz 2021.gada jaundzimušo statistiku, visvairāk mazuļu dzimuši jūnijā un septembrī, bet vismazāk februārī un maijā. Salīdzinot ar 2020.gadu, pērn tika sagaidīti par 49 bērniem vairāk.


Gada noslēdzošajā mēnesī – decembrī, Kuldīgā piedzimuši 49 bērni – 24 meitenes un 25 zēni (gada griezumā 283 zēni un 282 meitenes). Mēneša lielākais bērniņš - zēns no Kuldīgas novada piedzimis 5,370 kg smags un 64 cm garš.


Visvairāk 2021.gadā Kuldīgas slimnīcā piedzimuši Kuldīgas novadnieki, otrajā vietā skaita ziņā ir Saldus novada mazuļi, bet trešajā Talsu novadnieki. Kuldīgā dzimuši arī vairāk kā pussimts tukumnieku, nedaudz mazāks skaits mazuļu no Dienvidkurzemes, Ventspils un Ventspils apkārtnes. Septiņi bērni ir, Kuldīgā dzimuši, rīdzinieki, bet pieci - liepājnieki.

Māmiņu vidējais vecums ir 29 gadi.


Par to, ka Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļai piemīt magnētiskas īpašības, ir jāpateicas nodaļas vecmātēm un visam personālam. Profesionāla un tajā pašā laikā iejūtīga, sirsnīga attieksme ir tas, ko jaundzimušo vecāki dēvē par lielisku personālu!

Kuldīgas slimnīcas vadība lepojas ar nodaļas darbu, uzticoties un novēlot neapstāties pie sasniegtā!Comments


bottom of page