top of page

Aicina nevilcināties ar balstvakcīnu

12.01.2022.

Kuldīgas novadā primāro Covid-19 vakcinācijas kursu ir pabeiguši 17286 iedzīvotāji jeb 62% no kopējā iedzīvotāju skaita. Kuldīgas slimnīca aicina saņemt balstvakcīnu pret Covid-19, atgādinot, ka vakcinēšanās ievērojami samazina smagas saslimšanas risku. Turklāt balstvakcīnas saņēmējiem nav jāuztraucas par Covid-19 sertifikāta termiņu.


Slimību profilakses un kontroles centrs, apkopojot un analizējot Covid- 19 saslimšanas rādītājus secinājis, ka decembrī Latvijā cilvēkiem ar primāro vakcināciju Covid-19 infekcija konstatēta 1,7 reizes retāk nekā nevakcinētajiem vai daļēji vakcinētiem, salīdzinot saslimstības intensitāti (uz 100 000 iedzīvotajiem) vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, bet tie, kuri bija saņēmuši arī balstvakcināciju, saslimstība tika reģistrēta 5,5 reizes retāk.


Turklāt no šī gada 15.februāra stājas spēkā nosacījums par Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu. Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš tiek skaitīts no nākamās dienas pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas datuma.

Sertifikāts ir derīgs:

  • 9 mēnešus, ja ir saņemta Vaxzevria (Astra Zeneca), Spikevax (Moderna), Corminaty (Pfizer) vakcīnas;

  • 5 mēnešus, ja ir saņemta Janssen (Johnson &Johnson) vakcīna.

Ja nevēlaties uztraukties par Covid-19 sertifikāta termiņu – saņemiet balstvakcīnu! Balstvakcinācijas sertifikātam derīguma termiņš nav noteikts un tas kļūst derīgs izmantošanai pēc tam, kad vakcinācijas iestāde 48 h laikā ir ievadījusi datus par vakcinācijas faktu e veselībā.

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo bērniem pašlaik nav pieejama balstvakcinācija.


Balstvakcināciju pret Covid-19 var saņemt visas personas no 18 gadu vecuma:

  • trīs mēnešus pēc 2. devas Vaxzevria (Astra Zeneca), Spikevax (Moderna), Corminaty (Pfizer) vakcīnām;

  • divus mēnešus pēc Janssen (Johnson &Johnson) vakcīnas.

Kuldīgas slimnīcas Vakcinācijas kabinetā, kopš balstvakcinācijas uzsākšanas pagājušā gada oktobrī, balstvakcīnu ir saņēmušas jau 1320 personas, bet Kuldīgas novadā kopumā - 2232 personas.


Kuldīgas slimnīcas Vakcinācijas kabinets aicina iedzīvotājus nevilcināties un pieteikties balstvakcīnai, tiklīdz ir pagājis noteiktais intervāls no primārās vakcinācijas pabeigšanas.

Pieteikties balstvakcīnai var zvanot pa bezmaksas tālruni 8989 vai portālā www.manavakcina.lv


Comments


bottom of page