top of page

Atļauj apciemot seniorus Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā

15.11.2021.

No 15.novembra, apmeklētājiem, kuri var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, ir atļauts apciemot Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas iemītniekus. Apmeklētājus lūdz ievērot epidemioloģiskās drošības prasības.


Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā 15.novembrī atrodas 38 senioru, kuriem ikdienā ir nepieciešama gan sociālā aprūpe, gan medicīnas personāla atbalsts. Mazinot Covid – 19 infekcijas izplatības risku, jau no septembra beigām, visās Kuldīgas slimnīcas stacionārajās nodaļās tika aizliegts pacientu, t.sk., Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas iemītnieku, apmeklējums.


Šis laiks bija emocionāli grūts gan pašiem iemītniekiem, gan viņu tuviniekiem - atrodoties ilgstošā sociālajā aprūpē, tuvu cilvēku apciemojums senioram dažkārt ir gaidītākais brīdis. No 15.novembra aizliegums ir atcelts un apmeklēt Ilgstošas sociālās aprūpes centra iemītniekus drīkst, ievērojot šādus epidemioloģiskās drošības nosacījumus:

  • tikšanās laiks iepriekš ir jāsaskaņo, to iepriekš piesakot pa tālruni 29375433 (darba dienās) vai 29355059 (darba dienu vakaros un brīvdienās). Apmeklējumu vēlams plānot darba dienu vakaros un brīvdienās,

  • vienā ciemošanās reizē tikai viens cilvēks, ja apmeklētāji nav vienā mājsaimniecībā dzīvojoši vienas ģimenes locekļi,

  • apmeklētājs var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu,

  • apmeklētājs10 dienu laikā nav uzturējies valstī, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

  • apmeklētājs nav bijis kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā

  • apmeklētājam nav Covid-19 raksturīgo simptomu https://covid19.gov.lv/covid-19/par-covid-19/simptomi

  • tikšanās laikā jāievēro 2 m distance, jālieto maskas, jādezinficē rokas.

  • lietām, kas atnestas iemītniekam, jābūt iesaiņotām viegli dezinficējamā materiālā.

Tikšanās ir pieļaujama gan svaigā gaisā, gan atsevišķā apmeklējuma telpā. Visi apmeklētāji tiks reģistrēti apmeklētāju žurnālā. Apmeklējuma laikā gan klientam, gan tuviniekam jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (maskas). Gan maskas, gan dezinfekcijas līdzekļi apciemojuma laikā tiks nodrošināti.

Kuldīgas slimnīca lūdza tuviniekus, radiniekus un draugus būt saprotošiem un ievērot noteiktos ierobežojumus, lai pasargātu no iespējas inficēt ar Covid–19 savus tuviniekus un citus SAC klientus, kā arī darbiniekus.


Citās Kuldīgas slimnīcas stacionāra nodaļās, pacientu apmeklējums joprojām ir aizliegts. Atļauta ir tikai sūtījumu nodošana. Tiem jābūt iesaiņotiem mitrumnecaurlaidīgā, viegli dezinficējamā iepakojumā.

Comments


bottom of page