top of page

Covid-19 sertifikāts un apliecinājums - ar ko atšķiras un kā saņemt?

28.06.2021.

Pēc pabeigta Covid-19 vakcinācijas kursa iedzīvotājiem iespējams saņemt sertifikātu vai apliecinājumu. Ar ko tie atšķiras viens no otra un kā tos saņemt?


Kā saņemt sertifikātu?

Sertifikātu iespējams saņemt elektroniski interneta vietnē covid19sertifikats.lv pēc pabeigta vakcinācijas kursa, spiežot pogu “Apskatīt savus sertifikātus” un autentificējoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – internetbanku, e-ID karti, mobile ID. Tālāk jāpieprasa savus sertifikātus, tad tos var apskatīt un saglabāt datorā vai viedierīcē. Sertifikāts ir digitāls un tas pierāda, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī vīrusu pārslimojusi. Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas ir apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Šī simbolu virkne ir kā digitāls paraksts jeb apliecinājums par sertifikātā iekļautās informācijas ticamību.


Ja personai nav internetbanka vai ID karte, tad nav iespējams saņemt sertifikātu elektroniski. To var izdarīt klientu apkalpošanas centrā Aizputē, Alsungā vai Skrundā, kā arī drīzumā – Kuldīgas novada pašvaldībā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā par iespēju saņemt sertifikātu Kuldīgā aicinām sazināties ar Nacionālā veselības dienesta Kuldīgas nodaļu pa tālruni 63323471.


Ko darīt, ja personai nav internetbanka vai ID karte un nav iespējams saņemt sertifikātu?

Ja personai nav iespēja saņemt sertifikātu elektroniski, kā arī doties uz kādu no klientu apkalpošanas centriem, iespējams saņemt apliecinājumu, kas nav digitāls sertifikāts, bet gan oficiāls dokuments papīra formā, kuru izsniedz ārstniecības iestāde, kura veikusi vakcināciju pret Covid-19 (ģimenes ārsta praksē, ambulatorajā ārstniecības iestādē, masu vakcinācijas centrā u.c.). Aicinām iepriekš noskaidrot, vai apliecinājums būs derīgs un izmantojams nepieciešamajam mērķim.


Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā, Dzirnavu ielā 13 izvietoti divi vakcinēšanas kabineti – “Veselības centrs 4” un Kuldīgas slimnīcas. Aicinām vērst uzmanību, kurā no tiem veikta vakcinācija. Personas, kuras ir vakcinējušās Kuldīgas slimnīcas vakcinēšanas kabinetā, apliecinājumu par pieprasīt, sūtot savu vārdu, uzvārdu un otrās vakcīnas saņemšanas datumu uz e-pastu: ilze.ludde@kuldiga.lv. Apliecinājumu būs iespējams saņemt klātienē Kuldīgas slimnīcā, Aizputes ielā 22, 3. stāvā, administrācijā, iepriekš saskaņojot datumu un laiku pa tālruni 29469816.


Plašāk par Covid-19 sertifikātu lasīt mājaslapā covid19sertifikats.lv

Comments


bottom of page