top of page

Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma

25.01.2021.

Lai saglabātu iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, savlaicīgi veikt Covid-19 analīzes, Veselības ministrija lēmusi līdz 7. februārim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma, ja ir saslimšanas simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.).


Savukārt cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā no Apvienotās karalistes vai Dienvidāfrikas republikas, testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā jaunā SARS-CoV-2 celma straujo izplatību šajās valstīs. Veselības ministrija arī atgādina, ka testa veikšana pirms ārzemju brauciena ir maksas pakalpojums.

Covid-19 analīžu noņemšana tiek veikta Kuldīgas slimnīcas galā, pa ceļu uz priekšu aiz Uzņemšanas nodaļas. Aicinām uzmanīgi sekot līdzi norādēm un izmantot speciāli tam paredzēto ieeju!

Lai veiktu analīzes, iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63322830. Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski E. Gulbja laboratorijas mājaslapā – https://www.egl.lv/autorizacija/?auth

Analīzes iespējams nodot, darba dienās no 15.00 līdz 18.00.


Vienlaikus nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm pacientam izsniedz arī ģimenes vai ārstējošais ārsts. Situācijās, ja tests jāveic steidzami, ārsts to norāda nosūtījumā.

Comments


bottom of page