top of page

Darbīgi, bet bez nopietniem starpgadījumiem

24.07.2023.

Kuldīgas slimnīcas mediķi svētkus un plaši apmeklētus pasākumus pilsētā gaida, kā īpaši darbīgu laiku Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā. Lai gan šoreiz festivāla “Kuldīgas vasaras vitrāžas” laikā mediķi bija noslogoti, tomēr festivāla apmeklētāji pacientu vidū nebija daudz.


Kopumā nedēļas nogalē medicīniskā palīdzība sniegta 160 personām. Pārsvarā tie bijuši pacienti ar dažādām traumām, kā arī ar akūtiem veselības traucējumiem. Stacionārā ievietotas 43 personas, t.sk. bērni.


Lai nodrošinātu iespēju kvalitatīvi sniegt medicīnisko palīdzību festivāla “Kuldīgas vasaras vitrāžas” laikā, uz dežūrām tika piesaistīts papildus medicīnas personāls.

Paredzot, ka pasākumu laikā, mediķiem varētu nākties saskarties ar agresīviem pacientiem, kuri atrodas psihotropo vielu ietekmē, par kārtību Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļā parūpējās Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi.


“Situācijas, kad mediķiem jāsniedz palīdzība pacientiem, kuri ir psihoaktīvo vielu apreibuma ietekmē, notiek ik dienas. Bieži vien šīs personas ir agresīvas, nav orientētas ne laikā, ne personībā, apdraudot gan mediķus, gan citus pacientus, tai skaitā, bērnus, ” vēršot uzmanību uz apsardzes nepieciešamību ikdienā, norāda Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas vadītāja Līga Vaģele.

Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas mediķi ir pateicīgi Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargiem par atsaucību un kārtības uzturēšanu nodaļā festivāla “Kuldīgas vitrāžas” laikā.
Comments


bottom of page