top of page

Jūnijs ilgstošas sociālās aprūpes nodaļās

05.07.2024.

Jūnijs Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļu cilvēkiem Kuldīgā, Skrundā un Valtaiķos pagājis vasaras Saulgriežu gaidās un atraktīvās nodarbībās. Jūlijā tiek plānotas kopīgas sporta spēles Valtaiķos.


Ikdiena Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļu klientiem Kuldīgā Skrundā un Valtaiķos paiet gan gatavojoties un svinot dažādus gadskārtu svētkus, gan iesaistoties speciālistu organizētajās nodarbībās.


Nozīmīgākais notikums jūnijā bija Līgo svētku svinēšana. Svētki ar tradicionālo Līgo cienastu un aktivitātēm bija sarūpēti visās trīs nodaļās. Kuldīgas nodaļā svētkus ielīgoja etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”, Valtaiķos par īstu zaļumballes atmosfēru parūpējās muzikālā apvienība “Februāris 02”, bet Skrundas nodaļā ielīgošana ar dziesmām un dejām notika uz nodaļas terases. Tur Līgo pasākumu ieskandināja Liene Krūmiņa.


Ikdienā visās nodaļās tiek nodrošinātas arī radošas un kustību veicinošas aktivitātes. Aprūpējamie Skrundas nodaļā iecienījuši gan novusa turnīrus, gan atraktīvas kustību veicinošas aktivitātes. Tās organizē nodaļas sociālā rehabilitētāja Marika Rimša – Buša. Nodarbību intensitāte tiek pielāgota klientu funkcionālajām spējām.

“Uzskatu, ka piedāvātās nodarbības aprūpes nodaļas klientiem ir ļoti svarīgas, jo sniedz iespēju uzturēt savas dzīves laikā apgūtās prasmes un iemaņas, kā arī savstarpēji sadarboties un sazināties. Seniori allaž priecājas par iespēju aprunāties par ikdienišķo, par savu pagātni un piedzīvoto. Lai arī viņu iespējas ir ierobežotas, viņiem ir ārkārtīgi liela pieredzes bagāža, ar kuru dalīties, ja vien vēlamies ieklausīties. Skrundas nodaļā grupu nodarbības ir vieta, kurā seniori satiekas un savstarpēji aprunājas, pie reizes arī rada nelielu radošu darbiņu,” skaidro Marika.

Jaunums Ilgstošas sociālās aprūpes Kuldīgas nodaļā ir kanisterapijas nodarbības, kurās piedalās speciāli apmācīti suņi. Nodarbību laikā cilvēki ar suņiem var kontaktēties, glaudīt, pabarot, samīļot, kā arī kopā ar suni veikt dažādus uzdevumus. Savukārt Valtaiķos jūlijā paredzētas jautrās sporta spēles, kurās piedalīsies visu trīs nodaļu cilvēki. 


Sakām sirsnīgu paldies gan visu trīs nodaļu personālam, gan līdzcilvēkiem un atbalstītājiem, kuri ilgstošas sociālās aprūpes klientiem!

 

Comments


bottom of page