top of page

Jūras spēku orķestris iepriecina sociālās aprūpes iestāžu iemītniekus un personālu

28.04.2021.

Šodien, 28. aprīlī, sagaidot Brīvības svētkus, Jūras spēku orķestra mūziķi veltīja muzikālu dāvanu Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas darbiniekiem un iemītniekiem.

Orķestris ar koncertu dāvāja svētku sajūtu, savukārt Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts un brigādes štāba pārstāvji kā pateicību pasniedza karavīru un zemessargu sarūpētu sveicienu svētkos – kliņģeri.


Ilgstošas sociālās aprūpes iemītnieki pulcējās gan ārā, gan pie logiem. Viņi atzina, ka šajā sarežģītajā laikā koncerts tiešām iepriecināja un raisīja pozitīvas emocijas, ikviens sajuta saviļņojumu un bija pateicīgs.


Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis stāsta: “Mūziķu un arī karavīru-mūziķu sūtība ir dāvāt cilvēkiem prieku. Slimnīcas un sociālās aprūpes iestādes izvēlētas tāpēc, ka šobrīd tieši šo institūciju darbiniekiem un iemītniekiem uzmundrinājums nepieciešams visvairāk. Šāda un līdzīga veida zibakcijas jau kopš pagājušā gada pavasara mums ir izveidojusies kā tradīcija gan Rīgā, gan dažādās pilsētās visā Latvijā, ko īsteno visi trīs Latvijas militārie orķestri. Šoreiz svētkus sagaidot, Jūras spēku orķestra ansamblis muzikālos pārsteigumus ved uz Kuldīgu un Skrundu, bet tieši 4.maijā Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris uzstāsies Daugavpilī,” piebilst A. Karelis.


Jūras spēku orķestra ansamblis uzstājās arī pie biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centra “Venta”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes reģionālā centra, Skrundas veselības un sociālās aprūpes centra un Aprūpes nama “Valtaiķi”.


Jūras spēku orķestris dibināts 1995.gadā. Tā uzdevumos ietilpst Nacionālo bruņoto spēku un valsts protokola ceremoniju nodrošināšana, koncertdarbība Latvijā un ārvalstīs, defile programmu iestudēšana, kā arī dažādu veidu ansambļu darbība, izglītojot un iepazīstinot skolu jaunatni ar armijas mūziķu ikdienas specifiku.

Comments


bottom of page