top of page

Kļūt par mediķi

22.09.2023.

“Vēlies studēt medicīnu?” ar šādu jautājumu Kuldīgas novada Bērnu jauniešu centrs šodien gaidīja uz tikšanos tos jauniešus, kuri jebkad ir aizdomājušies par to, kā būtu kļūt par mediķi. Tikšanās laikā par savu izvēli un pieredzi studijās dalījās māszinību studentes Krista Bērtulsone un Beāte Zviedre, kā arī Kuldīgas slimnīcas ārste pediatre Ieva Siliņa.


Pediatre Ieva Siliņa Kuldīgas slimnīcā strādā nepilnus divus gadus. Sākumā kā dežūrpediatre, bet vēlāk, kopā ar ģimeni no Rīgas pārceļoties uz Kuldīgu, jau patstāvīgā darbā Bērnu nodaļā. Viņa jauniešiem ieskicēja ārsta studiju ilgumu un atklāti pastāstīja gan par to, kā nonāca līdz izvēlei kļūt par ārstu, gan savu studiju un ārsta darba pieredzi.


Dr. Siliņa nāk no Rīgas, pati ir dzimusi mediķu ģimenē, tomēr pirmā doma par profesiju nav bijusi kļūt par ārsti. Ārsta izglītību un specialitāti ieguvusi, desmit gadus studējot Rīgas Stradiņa universitātē. Stāstot par savu vidusskolas un studiju pirmo gadu pieredzi, Dr. Siliņa aicināja jauniešus nepadoties pie pirmajām grūtībām, kā arī neatteikties no sava sapņa arī tad, ja vidusskolā kāds priekšmets nepadodas tik veiksmīgi, kā gribētos, vai arī saskarsmi ar kādu no pedagogiem negribas saukt par iedvesmojošu.


Savukārt abas māszinību studentes Beāte un Krista prezentēja un sniedza plašu ieskatu par studiju un prakses iespējām tiem jauniešiem, kuri medicīnā saredz sevi tieši pacientu aprūpē.

Sarunas laikā tika iztirzāta arī tēma par medicīnā noderīgām rakstura īpašībām, prasmēm, nepieciešamību tās trenēt. Gan topošās māsas, gan ārste uzsvēra, ka medicīnā ir svarīgi visas karjeras laikā sekot līdzi jaunākajām tendencēm un nepārtraukti papildināt zināšanas. Tika aizskartas arī profesijas ēnas puses, svarīgu nozīmi piešķirot spējai kontrolēt profesionālās izdegšanas riskus.


Paldies Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centram par šādu tikšanos organizēšanu. Vienojošā atziņa pēc tikšanās – jauniešiem mūsdienās karjeras izvēlē ir paveicies, jo ir informācija, ir iespējas, ir atbalsts, atliek tikai pašiem spert soli un neatlaidīgi īstenot savus sapņus par nākotnes profesiju!

Comentários


bottom of page