top of page

Kuldīgas slimnīcā būs pieejama ehokardiogrāfija

24.10.2023.No 3. novembra Kuldīgas slimnīcā pilngadīgiem pacientiem būs pieejams ehokardiogrāfijas izmeklējums. Izmeklējumu veiks Kuldīgas slimnīcas kardioloģe Anita Sirenko.


Lai veicinātu medicīnisko izmeklējumu pieejamību, kā arī uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti kardioloģijas pacientiem, Kuldīgas slimnīcai ir radusies iespēja iedzīvotājiem piedāvāt ehokardiogrāfijas izmeklējumu.


Ehokardiogrāfija ir nesāpīga, medicīniska izmeklēšanas metode, kuras laikā ar ultraskaņas palīdzību tiek novērtēta sirds struktūra un funkcionālais stāvoklis. Izmeklējums Kuldīgas slimnīcā būs pieejams pilngadīgām personām.


Pacientu uz ehokardiogrāfijas izmeklējumu var nosūtīt ar dažādām sūdzībām vai klīniskām indikācijām, kas saistītas ar sirds vai asinsvadu saslimšanām, piemēram, elpas trūkums, sāpes krūtīs, sirds ritma traucējumi.


Veicot ehokardiogrāfiju, ārsts var precīzi novērtēt sirds stāvokli, piemēram noteikt, sirds sistolisko un diastolisko funkciju, atklāt sirds defektus, novērtēt sirds vārstuļu darbību, diagnosticēt paaugstināta asinsspiediena cēloni utml.


Ehokardiogrāfijas pieejamība Kuldīgas slimnīcā ļaus savlaicīgāk un precīzāk izmeklēt pacientus, lai uzsāktu piemērotu ārstēšanu vai izslēgtu aizdomas par kardioloģisku saslimšanu.


Izmeklējumu Kuldīgas slimnīcā veiks kardioloģe Anita Sirenko. Ehokardiogrāfija būs pieejama gan kardiologa konsultācijas laikā, kas to padarīs pacientam daudz ērtāku un kvalitatīvāku, gan kā atsevišķs izmeklējums.


Kardiologa konsultācijas Kuldīgas slimnīcā ir valsts apmaksāts pakalpojums un saņemams, veicot pacienta iemaksu 4 eiro. Ehokardiogrāfija pacientiem maksās 60 eiro. Pieraksts pa tālruni 63374000.Comments


bottom of page