top of page

Kuldīgas slimnīcā viesojas Dr.Klauns

08.09.2022.

8.septembrī Kuldīgā viesojās Dr. Klauns Jānis Taukulis kurš par godu labdarības biedrības “Dr. Klauns” 10 gadu jubilejai ir devies velomaratonā, apceļojot Latviju. Viesojoties Kuldīgā Dr. Klauns Jānis Taukulis ar savu kolēģi bija iegriezies arī Kuldīgas slimnīcā.


Viņus sagaidīt bija ieradušies Kuldīgas Centra vidusskolas 2. a klases skolēni. Bērni Dr. Klauna sagaidīšanai bija rūpīgi gatavojušies – zīmējuši apsveikumus, gādājuši balonus un sarkanos klaunu degunus. Kā pastāstīja klases audzinātāja Maija Bredovska, gatavojoties Dr. Klauna sagaidīšanai, bērniem sociālo zinību stundā ticis rādīts video, kā dakteri klauni strādā un pastāstīts par šī darba nozīmi. Bērni ar lielu interesi klausījušies, iesaistījušies apsveikumu veidošanā un ļoti gaidījuši šo tikšanos.

Pēc sirsnīgās sagaidīšanas, Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļas vadītājas Dr.Ievas Zemarājas pavadīti, ciemiņi devās iepriecināt mazo pacientus bērnu nodaļā.“Mēs vēlamies, lai Dakteris Klauns palīdzētu katram bērnam smagajos brīžos!”, tā savu misiju formulē biedrība “Dr.Klauns”, kas darbojas kopš 2012. gada. Tās pārstāvji – 45 profesionāli medicīnas klauni – katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Par savu darbības mērķi biedrība ir izvirzījusi medicīnas klaunādes attīstību Latvijā.

Pēc viesošanās Kuldīgā, tālāk dakteri Klauni dosies uz Ventspili. Kopumā šajā labdarības velomaratonā, ar velosipēdu pieveikti jau vairāk kā 2000 km. Maršruta garumā plānots apceļot 10 Latvijas pilsētas, aicinot iedzīvotājus tikties un pavadīt Dr. Klaunu nākamajā ceļa posmā, kā arī kopā ar bērniem uztaisīt vislielāko kopbildi ar sarkanajiem klaunu deguniem. Šādā veidā tiek popularizēts Dr. Klaunu darbs.


Comments


bottom of page