top of page

Kuldīgas slimnīca iesaistās NBS militārajās mācībās.

28.09.2022.

Piektdien, 30.septembrī Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma ietvaros, notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienību un štāba kaujas spēju pilnveidošanas mācības, kurās ir iesaistīta arī Kuldīgas slimnīca.


Mācību laikā tiks izspēlēta cietušo evakuācija no kaujas lauka uz medicīniskās stabilizācijas infrastruktūru, medicīniskās palīdzības sniegšanu un nogādāšanu tuvākajā civilajā ārstniecības iestādē.


Mācības notiek sadarbībā ar Polijas bruņoto spēku karavīriem, kuru mērķis ir pārbaudīt vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei.


Tajās tiks trenēta arī Kurzemes brigādes Medicīniskā atbalsta spēja, kur Medicīnas rotas speciālisti izvērsīs mobilo cietušo aprūpes centru un plānots, ka sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Kurzemes reģionālo centru un ASV gaisa spēku vienību, veiks cietušo nogādāšanu Kuldīgas slimnīcā.


Mācības notiks laika posmā no 10.00 – 16.00. Šajā laikā SIA Kuldīgas slimnīcas teritorijā iespējama militārā medicīniskā autotransporta klātbūtne, helikoptera nolaišanās.


Veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī medicīniskās palīdzības sniegšana netiks ietekmēta. Aicinām slimnīcas apmeklētāju un pacientus nesatraukties un ar izpratni izturēties pret militāro mācību nepieciešamību.


Kuldīgas slimnīcas dalība mācībās uzlabos sadarbību gan ar Zemessardzes Medicīnas rotām, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm, kā arī aktualizēsKuldīgas slimnīcas katastrofa plāna izspēli ārkārtas situācijās.


Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā un sadarbības partneru atbildības teritorijās, norisinās no no 5. septembra līdz 9. oktobrim.

Comments


bottom of page