top of page

Kuldīgas slimnīcai jauna galvenā ārste

01.12.2021.

Foto no kreisās puses: SIA Kuldīgas slimnīca valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds, galvenā ārste Agate Zīverte, kontrolārsts Āris Pētersons

Šī gada 1.decembrī Kuldīgas slimnīcā darbu sāk jauna galvenā ārste - neiroķirurģe Agate Zīverte. Kā prioritāti galvenā ārsta amatā, viņa izvirza jaunu speciālistu piesaisti un pakalpojumu klāsta paplašināšanu. Saskatot un pozitīvi novērtējot esošos resursus, Kuldīgas slimnīcas attīstību vadīs pieejamu plānveida pakalpojumu virzienā, lai ikviens pacients Kuldīgas slimnīcā var saņemt atbilstošus izmeklējumus un individuālu attieksmi ārstēšanas procesā.


Agate Zīverte ir kuldīdzniece. Pēc Kuldīgas 2.vidusskolas pabeigšanas, pārcēlusies uz Rīgu. No 2002.g. - 2005.g. studējusi māszinības Rīgas Medicīnas koledžā. No 2006.g.- 2012.g. studējusi Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, iegūstot ārsta grādu. Paralēli no 2005.g.- 2007.g. Rīgas Stradiņa universitātes Socioloģijas fakultātē ieguvusi bakalaura grādu sociālantropoloģijā, bet no 2008.g.- 2009.g. Veselības aprūpes fakultātē - bakalaura grādu veselības aprūpē.


No 2012.g. – 2018.g., studējot rezidentūrā Latvijas Universitātātes Tālākizglītības fakultātē, ieguvusi neiroķirurga pamatspecialitāti. Laika posmā no 2013.g. – 2019.g. praktizējusies vairākos starptautisko neiroķirurģijas asociāciju un apvienību organizētajos kursos un mācību treniņos.


Profesionālā pieredze attīstīta jau no 2002.gada, strādājot Rīgas 1.slimnīcā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, Jelgavas pilsētas slimnīcā un no 2014.g. – 2016.g. bijusi dežūrķirurgs arī Kuldīgas slimnīcā.

No 2018. gada līdz šim brīdim Agate Zīverte ir ārste - neiroķirurģe Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā un no 2019. gada arī NMPD Specializētās medicīnas centrā.

Pasniedz lekcijas Rīgas Stradiņa universitātes, Neiroloģijas un Neiroķirurģijas katedras studentiem.


Par savu specialitāti viņa saka: “Šo profesiju loloju un no visas sirds esmu iemīlējusi, uz to virzījos ļoti sistemātiski. Praktizējot neiroķirurģijas jomā, esmu izgājusi visus slimnīcas darba etapus - sākot ar sanitāri, māsas palīgu, medicīnas māsu, rezidentūru līdz pat sertificētam ārstam.”

Atgriezties Kuldīgā pamudinājusi vairāku apstākļu sakritība. Kuldīgas slimnīcas galvenā ārsta vakanci ievērojusi jau brīdī, kad tā tika izsludināta, tomēr lēmums ticis pieņemts pakāpeniski, līdz ar pārcelšanos uz Kuldīgu. Par savām spēcīgākajām īpašībām, kas noderēs galvenā ārsta amatā, Agate Zīverte min neatlaidību, paškritiku, spēju strādāt pastiprinātas spriedzes apstākļos, komunikācijas spējas, empātiju un progresīvu domāšanu. Viņai patīk izaicinājumi, dinamika un attīstība gan personiskajā izaugsmē, gan profesionālajā sfērā.


“Kuldīgas slimnīcu vēlos veidot kā iestādi, kur pacients var atbraukt un saņemt plānveida pakalpojumus, izmeklējumus un ārstniecību, kas būtu kvalitatīva, atbilstoša un ar individuālu pieeju. Lai ikviens pacients vēlētos ārstēties tieši Kuldīgas slimnīcā un piedāvātie pakalpojumi būtu ar kvalitātes zīmi”, tā savu vīziju par Kuldīgas slimnīcas attīstību ieskicē jaunā galvenā ārste. Attiecībā uz slimnīcas personālu, galvenā ārste ir pārliecināta, ka jebkura mērķa sasniegšana ir komandas darbs: “Ļoti priecāšos, ja šajā amatā spēšu paļauties uz ikvienu darbinieku un mērķu sasniegšanā būsim kā viens veselums! “

Pēc Dr.Zīvertes domām, Kuldīgas slimnīca atrodas ģeogrāfiski labā vietā, kā arī pati struktūra un izkārtojums ir moderns. Kā būtisku resursu, viņa novērtē to, ka nelielās slimnīcās saskarsmē ar pacientu, ir iespējams veidot individuālāku un personiskāku pieeju, kas ir svarīga pozitīvam ārstniecības procesam. “Jau šobrīd esmu sajūsmā par mūsu slimnīcas ginekoloģijas un dzemdību nodaļu, par kuru dzirdu lieliskas atsauksmes arī Rīgā. Topošās māmiņas vēlas īpašu vidi un individuālu attieksmi, kurā labi justies un tiešām izbaudītu šo procesu. Domāju, ka mēs to varam nodrošināt. Tāpat esmu sajūsmā par rehabilitācijas nodaļu, kur samērā ātri var tikt pie speciālista un uzsākt atveseļošanos, turklāt skaistās un modernās telpās. Arī neatliekamās palīdzības saņemšana mūsu slimnīcā ir samērā ātra, laba un moderna”, atzinīgi vērtē Dr. Zīverte.


Pildot Kuldīgas slimnīcas galvenā ārsta pienākumus, Dr. Zīverte turpinās praktizēt neiroķirurģiju Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, kā arī Neatliekamās Medicīniskās palīdzības Specializētās Medicīnas centrā.


Vēlam panākumus izvirzīto prioritāšu un mērķu sasniegšanā!

Comments


bottom of page