top of page

Kuldīgas slimnīcas galvenās māsas pienākumus turpmāk pildīs Laura Prelgauska

16.09.2022.

Sakot paldies Kuldīgas slimnīcas galvenai māsai Ilzei Ludei, turpmāk šos pienākumus uzticēts veikt Laurai Prelgauskai, kura līdz šim bija Kuldīgas slimnīcas vecākā vecmāte. Līdz ar amatu maiņu vecākās vecmātes pienākumus turpmāks veiks vecmāte Inga Losāne. Pārmaiņas ir arī Iekšķīgo slimību nodaļā. Tur, kopš augusta, vecākās māsas pienākumus veic Sanita Fišmeistere.


No 13.septembra galvenās māsas pienākumi Kuldīgas slimnīcā uzticēti Laurai Prelgauskai, kura Kuldīgas slimnīcā strādā kopš 2015. gada. “Uzņēmīga, godīga, mērķtiecīga!”, tā Lauru Prelgausku raksturo Kuldīgas slimnīcas kolektīvs. Viņa Kuldīgas slimnīcā sākusi strādāt pēc studiju beigšanas Rīgas Stradiņa universitātē, kur ieguvusi profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē un galvenās vecmātes profesionālās kvalifikāciju. Darbu sākusi kā procedūru vecmāte, bet pavisam drīz uzņēmusies Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecākās vecmātes atbildību. Paralēli vecmātes darbam, studējusi māszinības, iegūstot vēl vienu profesionālo bakalaura grādu un anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsas kvalifikāciju. L.Prelgauska praktizē gan vecmātes profesiju, gan māsas darbu intensīvajā terapijā.

“Galvenās māsas amatā saskatu gan personīgās izaugsmes, gan veselības aprūpes sistēmas pilnveides iespējas. Motivāciju pieteikties šim amatam man deva arī kolēģu atbalsts. Kā vienu no amata mērķiem izvirzu pilnveidot un uzlabot pacientu veselības aprūpes kvalitāti un pacientu drošību. Savukārt jauno darbinieku piesaistei Kuldīgas slimnīcā vēlos ieviest mentoringa sistēmu. To vēlos realizēt, veidojot profesionālu sadarbību ar slimnīcas personālu.”, uzsver L.Prelgauska.

Kuldīgas slimnīcas valdes piekšsēdētāja Nellija Kleinberga ir pārliecināta, ka ir vērtīgi dot iespēju augt un pilnveidoties cilvēkam no esošā personāla, kuram ir atbilstoša izglītība, profesionālās iemaņas un pieredze. “Ne vienmēr ienākot jaunā kolektīvā ir vieglāk. Sarunā ar Lauru Prelgausku sadzirdēju patiesu ieinteresētību un vēlmi realizēt sasniedzamus mērķus pacientu veselības aprūpes virzienā. Turklāt Lauras Prelgauskas kandidatūrai galvenās māsas amatā bija ļoti liels esošā kolektīva – gan māsu, gan ārstu – atbalsts. Pārliecību par Lauras Prelgauskas profesionalitāti galvenās māsas amatā, dod arī iegūtā vecākās vecmātes pieredze un uzsāktās maģistratūras studijas veselības vadībā. “, pauž N.Kleinberga.


Laurai Prelgauskai ieņemot galvenās māsas amatu, Kuldīgas slimnīcas vecākās vecmātes pienākumus pildīs vecmāte Inga Losāne. Viņa Kuldīgas slimnīcā par vecmāti strādā kopš 1995.gada. Inga Losāne ir bijusi viena no iniciatorēm Kuldīgas slimnīcas pieteikšanai “Mazulim draudzīgas slimnīcas” statusā, kā arī laika gaitā ieguvusi daudz pozitīvas atsauksmes no māmiņām, kas savu mazuli sagaidījušas Kuldīgas slimnīcā.


Savukārt Kuldīgas slimnīcas iekšķīgo slimību nodaļas vecākās māsas pienākumus jau no augusta sākuma veiksmīgi pilda māsa Sanita Fišmeistere. Viņa māsas profesiju ir apguvusi un tai pieķērusies, sākot darbu kā pacientu reģistrētāja Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Nodaļas vecākās māsas pienākumi uzticēti pēc profesionālā bakalaura grāda veselības aprūpē iegūšanas. Sevi pierādījusi, kā mērķtiecīgu, labām darba spējām apveltītu profesionāli, uz kuru var paļauties gan pacienti, gan nodaļas personāls.


Vēlam gudrību un izturību atbildīgajos amatos!

Comments


bottom of page