top of page

Kuldīgas slimnīcu apmeklē Latvijas Valsts prezidents

28.07.2023.

Šī gada 28. jūlijā, darba vizītes ietvaros Kuldīgas novadā, Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja arī Kuldīgas slimnīcu. Prezidents iepazinās ar lokālās neatliekamās palīdzības slimnīcas darbu, kā arī apsveica Kuldīgas slimnīcas šī gada 300. jaundzimušo puisīti Raselu. Īpašs pagodinājums tika meitenītei Terēzei, kura pasaulē nāca tieši prezidenta vizītes laikā.


Lai iepazītos ar lokālās neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas iespējām un izaicinājumiem, Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tikās ar Kuldīgas slimnīcas vadību, medicīnas personālu, kā arī apmeklēja Iekšķīgo slimību nodaļu, Rehabilitācijas nodaļu un Dzemdību nodaļu.


Tikšanās laikā Edgars Rinkēvičs izrādīja patiesu interesi par veselības aprūpes izaicinājumiem gan Latvijā kopumā, gan reģionos. Sarunā ar Kuldīgas slimnīcas un Kuldīgas novada pašvaldības vadību, Latvijas Valsts prezidents pauda vēlmi uzturēt saikni un turpmāk par gaidāmajiem pārmaiņu procesiem medicīnas nozarē saņemt informāciju tieši no slimnīcām reģionos.

“Radās pārliecība, ka esam sadzirdēti. Valsts prezidenta gatavību turēt rūpi par kvalitatīvas veselības aprūpes nodrošināšanu reģionu iedzīvotājiem, vērtēju ļoti pozitīvi,” gandarīts Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdis Andris Aniņš.

Lai noskaidrotu aktuālos jautājumus māsu darbā, E. Rinkēvičs vēlējās tikties ar Kuldīgas slimnīcas māsām.


“Nonākot saskarsmē ar māsu darbu, esmu vienmēr pamanījis, ka lielu lomu spēlē sirsnīga un profesionāla attieksme,” uzrunājot Kuldīgas slimnīcas māsas, atzina E. Rinkēvičs. Tikšanās laikā tika pārrunāts zemais māsas profesijas prestižs, augstie izdegšanas riski, kā arī grūtības reģionos piesaistīt jaunos profesionāļus nepārdomāto reformu radītās nestabilitātes dēļ. “Zemais māsu atalgojums pretstatā slodzei un atbildībai, radījis situāciju, kas skolu absolventus neveicina izvēlēties apgūt māsu profesiju, lai pēc absolvēšanas strādātu slimnīcās”, uzsvēra Kuldīgas slimnīcas galvenā māsa Laura Prelgauska.

Foto: Ilmārs Znotiņš. Valsts prezidenta kanceleja. Valsts prezidents E.Rinkēvičs tiekas ar Kuldīgas slimnīcas medicīnas personālu.

Apciemojot Kuldīgas slimnīcas Iekšķīgo slimību nodaļas pacientus, prezidentam bija iespēja gūt priekšstatu par savlaicīgi pieejamas veselības aprūpes nozīmi, lai pacienti ar hroniskiem veselības traucējumiem nenokļūtu stacionāra nodaļā ar smagām ielaistām slimībām. Savukārt Rehabilitācijas nodaļā tika novērtētas Kuldīgas slimnīcas stiprās puses, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas nodrošināšanā.


Vispozitīvākais mirklis bija Kuldīgas slimnīcas šī gada 300. jaundzimušā – puisīša Rasela – sveikšana Dzemdību nodaļā. Turklāt neilgi pēc viesošanās pie Rasela un viņa vecākiem, Kuldīgas slimnīcā pasaulē nāca meitenīte Terēze. Lai arī, ievērojot precīzo dienas plānu, E. Rinkēviča kungam bija jādodas tālāk, Terēzi un viņas vecākus pēc brīža sasniedza burvīgs apsveikums. Tikko dzimusī Terēze, savu pašu pirmo novēlējumu saņēma tieši no Latvijas Valsts prezidenta.


Latvijas Valsts prezidenta apsveikums vizītes laikā dzimušajai Terēzei

Vizītes noslēgumā, Latvijas Valsts prezidentu aizkustināja arī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas māsas palīdzes Jeļenas Zīles koklētais un dziedātais skaņdarbs “Jūras viļņi”. Šis skaņdarbs par godu Latvijas Valsts prezidenta vizītei, tika atrasts Kuldīgas novada Ēdoles pagasta folkloras kopas “Ēdol’s ķist” repertuārā.

Kā ceļa maize Latvijas Valsts prezidenta amatā, E. Rinkēvičam tika pasniegta Alsungas Suitu saimnieces Skaidrītes Nagliņas ceptā Suitu skābmaize.


Comments


bottom of page