top of page

Kuldīgas slimnīcu apmeklē veselības ministrs

26.01.2024.


Šodien Kuldīgas slimnīcā viesojās Latvijas veselības ministrs Hosams Abu Meri, Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvji, lai kopā ar Kuldīgas slimnīcas vadību un personālu pārrunātu pašreizējo situāciju un veselības aprūpes iespējas nākotnē.


Vizītē Kuldīgas slimnīcā bija ieradušies Veselības ministrs Hosams Abu Meri, Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, veselības ministra padomniece komunikācijas jautājumos Ilona Oša, kā arī Nacionālā veselības dienesta Stacionāro pakalpojumu nodaļas vadītāja Laura Kronberga.

 

Tikšanās laikā galvenokārt tika pārrunāti reģiona lokālās slimnīcas aktualitātes, kā arī finansiālie, personāla un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības izaicinājumi. Diskutējot par reģionu lokālo slimnīcu nākotnes iespējām Hosams Abu Meri vērsa uzmanību uz nepieciešamību pārdomāt, kā veidot, attīstīt noteiktas specializācijas.

 “Es gribētu redzēt, ka veselības aprūpē tiek sabalansēta pakalpojumu pieejamība ar efektivitāti, neaizmirstot par kvalitāti. Diemžēl nākotnē nebūs iespējams nodrošināt to, ka visās slimnīcās ir visi pakalpojumi vai speciālisti. Tāpēc strādāsim pie slimnīcu sadarbības tīkla izveides, nāksim kopā ar slimnīcu vadību un speciālistiem, runāsim un centīsimies cilvēciski saprasties, par to, kas ir būtiskākais katrai slimnīcai reģionos“ uzsvēra ministrs.

Pēc tikšanās veselības ministrs labprāt iepazinās ar Kuldīgas slimnīcas stacionāro nodaļu darbu, uzklausīja pacientu pieredzi, tikās ar dežūrpersonālu.


Kuldīgas slimnīca ir lokālā neatliekamās palīdzības slimnīca, kuras pamatuzdevums ir novērst dzīvībai un veselībai bīstamās akūtās situācijas iekšķīgo slimību, ķirurģijas, traumu, ginekoloģisko slimību gadījumā, kā arī sniegt dzemdību palīdzību. Tai ir stratēģiski svarīga loma veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanai ne tikai Kuldīgas novada, bet arī lielai daļai Kurzemes reģiona iedzīvotāju.

Kuldīgas slimnīcas vadība pateicas veselības ministram Hosamam Abu Meri par iedziļināšanos Kuldīgas slimnīcas uzdevumos un vajadzībās, kā arī pozitīvi raugās uz Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvju izpratni par nepieciešamību uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību reģionā.  

Commentaires


bottom of page