top of page

Lepojamies un sveicam Dr. Irbi ar augstākā valsts apbalvojuma iegūšanu

03.11.2023.

Šodien Kuldīgas slimnīcas kolektīvs neonatoloģei Ramonai Irbei sagādāja aizkustinošu mirkli, sveicot ar Latvijas valsts augstākā apbalvojuma – Atzinības krusta virsniece - iegūšanu. Atzinības krusta devīze ir Pour les honnêtes gens (“Godaprāta ļaudīm”). Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.


Dr. Ramona Irbe ir ne tikai izcila ārste, kura sevi ir veltījusi jaundzimušo un bērnu veselībai, bet arī Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Kuldīgas novada deju kopas “Kuldīdznieks” vadītāja.

Viņas sirdī ir savienojušās gan kultūra, gan medicīna, tomēr kopīgais Dr. Irbi raksturojošais abās jomās ir atdeve un disciplīna.


Dr. Irbe Kuldīgas slimnīcā strādā, kopš 1982. gada augusta. Kolēģu vidū viņa tiek raksturota, kā laba, pieredzējusi speciāliste, kura nekad nav baidījusies izteikt savas domas par dažādiem jautājumiem, pašpietiekama, ar stingru nostāju, pārliecināta par sevi un to, ko dara.

Šī gada jūnijā, sniedzot interviju laikrakstam “Jaunais Kurzemnieks“, viņa par sevi medicīnā, ir sacījusi: “Man vienmēr patikusi aktīvā medicīna. Strādājot par rajona galveno pediatri un bērnu nodaļas vadītāju slimnīcā, centos visu jauno atvilkt uz Kuldīgu. Citi gan teica, ka nelielam pacientu skaitam tas nav vajadzīgs. Bet man gribējās, lai arī te būtu viss labākais!”

Kā ārste, ļoti prasīga pret personālu, tai pašā laikā, labs draugs un sev tuvākos vienmēr aizstāvēs un iestāsies pret netaisnību. Gudra, pašpārliecināta, izpalīdzīga un enerģiska personība ar saulainu smaidu; profesionāle, uz kuru var paļauties visās situācijās, t.sk. sniedzot neatliekamo palīdzību mazajiem pacientiem vissarežģītākajos gadījumos.

Līdere un spilgta personība; nekad neatteiks palīdzību un sniegs padomu kolēģiem.


Sveicot kolēģi ar sarkanbaltsarkanām rozēm, šodien kolēģu acīs bija patiess prieks un lepnums!

Comentarii


bottom of page