top of page

LSB biedri tiekas uz kopsapulci Kuldīgas slimnīcā

27.03.2023.

24.martā Kuldīgas slimnīcā uz ikgadējo kopsapulci tikās Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB). To pārstāv 37 biedri - Latvijas slimnīcu un medicīnas centru vadītāji. Ikgadējās kopsapulces laikā LSB biedri atskatās uz iepriekšējā gadā veiktajām aktivitātēm, sasniegto rezultātu, kā arī iezīmē nākamā darbības gada mērķus un uzdevumus.


LSB galvenais mērķis ir uzlabot veselības aprūpes plānošanu un vadīšanu slimnīcās, kā arī Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpi. Biedrība ir viens no svarīgākajiem sociālajiem partneriem nacionālās veselības aprūpes stratēģijas izstrādē un īstenošanā.


Sveicot sabraukušos LSB biedrus Kuldīgas slimnīcā, tās valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga viesus iepazīstināja ar Kuldīgas slimnīcas struktūru, uzsverot Kuldīgas slimnīcas stiprās puses, kā arī atšķirīgo, slimnīcas paspārnē iekļaujot ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu.


Kopsapulces laikā LSB valdes priekšsēdētājs Jevgeņijs Kalējs sniedza ieskatu biedrības aktivitātēs 2022.gadā, kā arī iezīmēja šogad risināmos jautājums. Aktuālākais no tiem ir bažas par nepieciešamību papildināt maksas pakalpojumu klāstu gada otrajā pusē. Kā norādīja Kuldīgas slimnīcas galvenais ārsts E.Siliņš, nepietiekamā finansējuma dēļ, Kuldīgas slimnīcā jau šobrīd ir apdraudēta endoskopijas (gastroskopijas un kolonoskopijas) izmeklējumu iespējas par valsts naudu.


Bez daudz diskutētajiem slimnīcu finansēšanas kārtības un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības jautājumiem, kā svarīga aktualitāte, tika pārrunāta arī pacientu tiesību aizsardzības nodrošināšana slimnīcās. Viesi tika iepazīstināti ar Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas darbu, kā arī Bērnu nodaļas pieredzi bērniem draudzīgas vides veidošanā.


Kā Kuldīgas pilsētas viesiem, LSB biedriem tika noorganizēta iespēja viesoties atjaunotajā Adatu Fabrikā, kurā pirms vairāk kā 20 gadiem - toreiz vēl Kuldīgas rajona Centrālās slimnīcas ēkā - LSB dibinātāji tikās uz pirmo kopsapulci.Komentáře


bottom of page