top of page

Mīlēsim un sargāsim bērnus!

01.06.2022.


Šodien, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, īpaši aicinām piedomāt par bērnu veselību un drošību! Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas ikdienas darbā bērnu traumatisms ir ļoti aktuāla tēma. Savukārt Bērnu nodaļā šī gada laikā ir nonākuši vairāki bērni ar psihoemocionālās veselības traucējumiem.


Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļas vadītāja, pediatre Ieva Zemarāja Bērnu aizsardzības dienā aicina ikvienam bērnam sniegt mīlestību, cieņu, drošību un uzņemties atbildību par katru bērnu mums apkārt!


Savukārt pieredzējusī pediatre Dace Dzene ir pārliecināta, ka bērni ir dieva dāvana.

“Mīlēsim savus bērnus, bet paturēsim prātā, ka mīlestība nenozīmē visatļautību. Mīlestība izpaužas atrast laiku, kuru pavadīt kopā ar bērnu, lai ieklausītos viņā, viņa problēmās, sāpēs, neziņā vai tieši otrādi - priekā, lai bērnam veidotos drošības un uzticēšanās izjūta. Tikai kopīgi pavadot laiku, vecāki spēj izprast bērnu un bērns uzticēties vecākiem.”, aicina speciāliste.

“Katram bērnam esot sargeņģelis, bet arī viņam ir nepieciešama palīdzība ik dienu! Cerot uz sargeņģeli, pats esi sava bērna ikdienas sardzē!”, vecākus aicina Kuldīgas slimnīcas dežūrpediatre Hedija Čupeca.


“Vecākiem ir jābūt vanaga redzei, pareģa spējām, astoņām rokām un arī tad no visām nelaimēm nepasargāsi”, aicinot aizdomāties par bērnu traumatisma tēmu, saka Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas vecākā māsa Sintija Ērcīte. Tomēr katrs vecāks var pārdomāt, vai ir droša apkārtējā vide mājās un pagalmā, vai batutam ir aizsargtīkls, vai tiek lietota aizsargķivere, braucot ar riteni, kā arī pārrunāt drošības jautājumus uz ielas vai ūdenstilpju tuvumā.


Mīlēsim un sargāsim savus bērnus! Sveiciens visiem vecākiem un bērniem Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā!

Comments


bottom of page