top of page

Medicīniskā palīdzība svētku laikā

01.04.2021.

Pirms gaidāmajām Lieldienu brīvdienām, no 2. līdz 5. aprīlim, Nacionālais veselības dienests (NVD) iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.


Gaidāmo svētku laikā iedzīvotāji, gadījumos, kad būs nepieciešama medicīniskā palīdzība vai ārsta konsultācija, to varēs saņemt pie dežūrārstiem, steidzamās medicīniskās palīdzības punktos, slimnīcu uzņemšanas nodaļās vai zvanot ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 speciālistiem. Ārstniecības iestādē jāievēro divu metru distance, jālieto sejas aizsargmaska vai respirators, kā arī regulāri jādezinficē rokas.


Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (tālruņa darba laiks: darba dienās no pulksten 17.00 līdz 8.00; brīvdienās un svētku dienās visu diennakti). Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.


Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.


Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcas uzņemšanas nodaļa. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Jāņem vērā, ka slimnīcas uzņemšanas nodaļā netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.


Līdz 6. aprīlim, ja parādījušies saslimšanas simptomi, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c., Covid-19 analīzes var nodot bez ārsta nosūtījuma.


Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski E. Gulbja laboratorijas mājaslapā.


Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot:

  • Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai - 8303

  • E. Gulbja laboratorija – 67801112


Laboratoriju Covid-19 paraugu nodošanas punktu darbs Lieldienu brīvdienās atrodams NVD tīmekļa vietnes sadaļā – "Kur saņemt medicīnisko palīdzību?".


Aicinām ikvienu lejupielādēt mobilo lietotni “Apturi Covid”, kas radīta lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, lai ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja nepieciešams.Informācija no Nacionālā veselības dienesta

bottom of page