top of page

Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo svētku brīvdienās

22.06.2022.

Pirms gaidāmajām Līgo svētku brīvdienām Nacionālais veselības dienests (NVD) informē iedzīvotājus par to, kur vērsties, ja laikā no 23. līdz 25. jūnijam rodas nepieciešamība saņemt medicīnisko palīdzību.


Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Ar tālruņa speciālistiem var sazināties arī gadījumā, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzami vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.


Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību var saņemt slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Dzīvībai kritiskā situācijā zvaniet uz ārkārtas tālruni 113. Piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks u.c.). Kā arī gadījumā, ja ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Ja uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu plānots doties ar savu automašīnu, pirms došanās ieteicams ar to sazināties, lai pārrunātu palīdzības saņemšanas iespējas atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana. Līdz ar to, pacientam var tikt piemērota maksa par sniegtajiem medicīniskās palīdzības pakalpojumiem.


Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā dežūrārsts var arī izrakstīt zāļu recepti vai atvērt darbnespējas lapu. Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?

Informācija par visām ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties medicīniskās palīdzības saņemšanai, var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.

コメント


bottom of page