top of page

No šodien iespēja saņemt Covid-19 sertifikātu arī klātienē pašvaldībā

30.06.2021.

Pēc pabeigta Covid-19 vakcinācijas kursa iedzīvotājiem iespējams saņemt sertifikātu, lejupielādējot to interneta vietnē vai saņemot klātienē.


Kā saņemt sertifikātu elektroniski?

Sertifikātu iespējams saņemt elektroniski interneta vietnē COVID19SERTIFIKATS.LV pēc pabeigta vakcinācijas kursa, spiežot pogu “Apskatīt savus sertifikātus” un autentificējoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – internetbanku, e-ID karti, mobile ID. Tālāk jāpieprasa savus sertifikātus, tad tos var apskatīt un saglabāt datorā vai viedierīcē. Sertifikāts ir digitāls, un tas pierāda, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī vīrusu pārslimojusi. Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas ir apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Šī simbolu virkne ir kā digitāls paraksts jeb apliecinājums par sertifikātā iekļautās informācijas ticamību.


Ja personai nav internetbanka vai ID karte, tad nav iespējams saņemt sertifikātu elektroniski.


Kā saņemt sertifikātu klātienē?

Ja personai nav iespēja saņemt sertifikātu elektroniski, jādodas uz kādu no klientu apkalpošanas centriem: Kuldīgas novada pašvaldībā (Baznīcas ielā 1), Alsungā (Pils ielā 1) vai Skrundā (Raiņa ielā 11). Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un sertifikātu izsniegs speciālisti.


Plašāk par Covid-19 sertifikātu lasīt mājaslapā COVID19SERTIFIKATS.LV

Comments


bottom of page