top of page

No vakcinēšanās nav jābaidās, no saslimšanas gan

28.07.2021.


Kuldīgas slimnīca aicina uzticēties mūsdienu medicīnai un nebaidīties no Covid-19 vakcīnas, lai sabiedrība var justies droši un komunicēt cits ar citu, neriskējot saslimt.

Kuldīgas slimnīca vērš uzmanību, ka šobrīd ir ļoti svarīgi panākt kolektīvo imunitāti. Vakcinējoties individuāli, mēs aizsargājam ne tikai sevi, bet arī citus un mazinām slimības izplatības risku. Nevakcinējoties katrs uzņemas atbildību ne tikai par savu, bet arī citu personu (zīdaiņu, bērnu, cilvēku ar dažādu slimību novājinātu imunitāti u.c. riska grupu) veselību:

“Tas ir vienkāršākais, ko mēs šobrīd katrs varam izdarīt gan savā un savu tuvinieku, gan visas sabiedrības labā! Nevakcinējoties Tu riskē saslimt pats un pakļaut slimībai apkārtējos. Esi atbildīgs – vakcinējies!”

Bailes ir vienas no cilvēku senākajām emocijām, kas dabiski rodas, sastopoties ar kaut ko jaunu, nezināmu, nesaprotamu. Bailes darbojas kā aizsargmehānisms un tās ir nepieciešamas, lai pasargātu cilvēku no potenciālajām briesmām un apdraudējuma.

Cilvēku bailes un šaubas par vakcinēšanos pret Covid-19 ir cilvēciski saprotamas, jo šī pandēmija ir kaut kas nebijis, vakcīnas radušās īsā laikā. Daudzi ir pārliecināti par to, ka ir vajadzīgi ilgu gadu pētījumi, lai izstrādātu drošu risinājumu. Tomēr jāņem vērā, ka Covid-19 vakcīna ir izstrādāta, balstoties uz jau vairāk kā 10 gadus ilgušiem SARS un MERS vīrusu pētījumiem un vakcīnu pret šiem vīrusiem izstrādi.

Mūsdienās, attīstoties medicīnas zinātnei un tehnoloģijām, kā arī, balstoties uz jau iepriekš veiktiem pētījumiem, var daudz operatīvāk rast risinājumus slimību apkarošanai. Salīdzinoši ātra Covid-19 vakcīnas pieejamība bija iespējama arī tāpēc, ka vakcīnas izstrādē apvienojās ļoti liels zinātnieku un speciālistu skaits.

Vakcīnu pārbaudi, kvalitāti un stingru reģistrācijas prasību ievērošanu nodrošina Eiropas Zāļu aģentūra. Līdz ar to Covid-19 vakcīnas ir drošas, tajās nav ne dzīvu vīrusu, ne citu vielu vai šūnu, kas cilvēkiem var izraisīt zinātniski nepārbaudītas reakcijas vai negribētas pārdabiskas spējas. Šīs vakcīnas satur vielas, kas nodrošina organisma imunitātes veidošanos pret Covid-19 vīrusu.


Kuldīgas slimnīca aicina izmantot tikai uzticamus informācijas avotus. Bailes un šaubas par vakcinēšanos pret Covid-19 vīrusa saslimšanu var mazināt, iepazīstoties ar pētījumos un reālos faktos balstītu informāciju. Iegūt atbildes un par vīrusa Covid-19 izplatību, drošības pasākumiem, vakcināciju un citām aktualitātēm var speciāli izveidotā tīmekļa vietnē - https://covid19.gov.lv


Pieteikties vakcīnai vari https://manavakcina.lv/, izvēloties sev vēlamo vakcinācijas centru. Tiem, kuriem nav iespējas pieteikties vakcīnai, izmantojot internetbanku vai e-parakstu, ir iespēja pieteikties pa tālruni, zvanot 8989.

Comentarios


bottom of page