top of page

Novembris – patriotu mēnesis arī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā

08.12.2021.

Decembra pirmajā nedēļā Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā ir piedzimuši jau 11 bērni, bet šī gada novembri nodaļas personāls atcerēsies kā patriotiskāko mēnesi pēdējo gadu laikā. Lāčplēša dienā piedzima viens zēns, bet Latvijas 103. dzimšanas dienā četras meitenes, tai skaitā, šī gada 500. bērniņš. Novembrī Kuldīgas slimnīcā piedzima 49 bērniņi. Kopā no gada sākuma – 526 jaundzimušo. Tas ir par 45 vairāk nekā pērn ap šo laiku.


Lai arī novembrī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā bija nedaudz mazāks jaundzimušo skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem mēnešiem, tas bija īsts svētku mēnesis. Lāčplēša dienā - 11.novembrī, kā vienīgais jaundzimušais šajā dienā, piedzima zēns, vārdā Andžejs, no Dienvidkurzemes novada. Savukārt tieši Latvijas Republikas Proklamēšanas 103.gadadienā - 18.novembrī - tika sagaidītas četras meitiņas. Turklāt viena no viņām bija Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas šī gada 500.bērniņš.


Kopā novembrī piedzima 49 mazuļi – 27 meitenes un 22 zēni. Divdesmit bērniņi tika sagaidīti Kuldīgas novada ģimenēs, divpadsmit Saldus, deviņi Talsu, četri Dienvidkurzemes, trīs Tukuma novada ģimenēs, bet viens liepājnieku ģimenē. Māmiņu vidējais vecums bija 29 gadi.

Ja iepriekš smagākā bērna titulu divus mēnešus pēc kārtas ieguva meitenes, tad novembrī, tas ir zēns Klāvs no Dienvidkurzemes novada, kurš piedzimstot svēra 4,765 kg un bija 61 cm garš. Klāvam tiek arī novembra garākā bērniņa tituls.


Novembrī vecāki saviem bērniem izvēlējušies šādus vārdus: Paula, Katrīna, Anna, Agate, Amēlija,Rūdolfs, Gusts, Monika, Viljams, Rūta, Lūkass-Leo, Emma, Annija, Alens, Kārlis, Aksels, Emīlija-Marsela, Dāvids, Keitija, Andžejs, Kristofers, Elza, Rodrigo, Olivers, Kevins, Megija, Grēta-Emma, Stefānija, Annija, Šarlote-Emīlija, Viktorija, Adele, Melisa, Alīna, Lūkass, Sofija, Miķelis, Ailands, Emīlija, Klāvs, Mila, Letīcija, Ralfs, Olivers, Elza, Megija, Daniels.


Spēku un veselību visiem jaundzimušajiem un viņu vecākiem!


Comments


bottom of page