top of page

Pieejama valsts apmaksāta grūtniecības novērošana un dzemdību pakalpojumi

10.04.2024.

Kuldīgas slimnīcā ir pieejama valsts apmaksāta grūtniecības novērošana un dzemdību pakalpojumi. Grūtnieču uzskaitē Kuldīgas slimnīcā ik gadu stājas ap 300 topošās māmiņas. Savukārt dzemdību pakalpojumus saņem vairāk kā 500 sievietes no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.


Kuldīgas slimnīcā grūtnieču novērošanu veic vecmātes Gundega Kugelane, Linda Jūrmale un ginekologi – dzemdību speciālisti:  Dr. Ilze Smiltāne, Dr. Iveta Bāliņa un Dr. Natālija Gailīte. Pieraksts pa tālruni 63374000.


Grūtniecēm ir pieejama valsts apmaksāta grūtniecības novērošana, tajā skaitā ārsta un vecmātes konsultācijas, laboratoriskie un diagnostiskie izmeklējumi noteiktās grūtniecības nedēļās.

Noteiktās grūtniecības nedēļās grūtniecēm tiek nodrošinātas valsts apmaksātas:

  • ginekologa vai vecmātes konsultācijas

  • laboratoriskie izmeklējumi (piemēram, pilna asins aina, urīna analīzes);

  • augļa ultrasonogrāfija;

  • ķermeņa masas indeksa noteikšana;

  • augļa sirdsdarbības izklausīšana.

Ņemot vērā grūtnieces veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas, ārsts var izvērtēt arī papildu konsultāciju vai izmeklējumu nepieciešamību.

Ārsta sniegtās konsultācijas un nepieciešamie izmeklējumi saistībā ar grūtniecības novērošanu ir bez maksas arī pēcdzemdību periodā līdz 70 dienām.

Dodoties pie ginekologa uz valsts apmaksāto konsultāciju, pacienta līdzmaksājums nav jāveic, ja ārsts ir apstiprinājis grūtniecību.

 

 

Comentários


bottom of page