top of page

Plašākas fizikālās terapijas iespējas Rehabilitācijas nodaļā

28.09.2023.

Fizikālās terapijas iespēju paplašināšanai Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā iegādāta jauna magnetoterapijas iekārta mugurkaula, iegurņa un visa ķermeņa magnētiskā lauka terapijai. Iekārta sniedz gan iespēju apkalpot divus pacientus vienlaicīgi, gan vienā terapijas reizē vienam pacientam ārstēt divas problēmzonas.


Iekārta tika pasūtīta jau gada sākumā un bija ļoti gaidīta, lai risinātu arvien pieaugošo pacientu pieprasījumu pēc fizikālās terapijas procedūrām.

Magnetoterapija ir fizikālās terapijas procedūra, kurā izmanto pastāvīgu vai zemas frekfences mainīgu magnētisko lauku. Iekārta nodrošina divu kanālu magnetoterapiju, kas vienlaicīgi ļauj ārstēt divas slimās vietas vienlaicīgi ar divām pilnīgi neatkarīgām apstrādes intensitātēm. Iekārtas aplikators ir mobils, nodrošinot iespēju to brīvi pārvietot, lai tas varētu iedarboties precīzi uz vajadzīgo vietu.

Iespēja apkalpot pacientus ar jauno iekārtu ir ieguvums arī procedūras gaidīšanas laika samazināšanai. Iepriekš procedūru varēja veikt vispirms vienam, tad otram pacientam. Jaunā iekārta sniedz iespēju apkalpot vienlaicīgi divus pacientus.

Magnētiskā lauka terapija var radīt šādus efektus: sāpju, tūskas mazināšana, iekaisuma mazināšana, dzīšanas procesu paātrināšana, asinsrites stimulēšana un audu atjaunošanos.

Ar magnetoterapiju bieži tiek ārstētas gan iekaisīgas un deģeneratīvas kaulu un locītavu slimības, sasitumi. Ļoti pozitīvi rezultāti tiek iegūti attiecībā uz roku un ceļgalu reimatoīdo artrītu, ankilozējošo spondilītu, gonartrozi un jostas artrozi.

Jaunā iekārta pacientiem var tikt pielietota arī atveseļošanās laikā pēc lūzumiem, kā arī pseidoartrozes un osteoporozes ārstēšanā.

Magnetoterapija pacientiem tiek veikta, pamatojoties uz ārsta nosūtījumu.

Comments


bottom of page