top of page

Rehabilitācijas nodaļai - 10

20.02.2023.

Jau desmit gadus Kuldīgas slimnīcā darbojas Rehabilitācijas nodaļa, kura piedāvā medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus. Nodaļa tika atklāta 2013. gada februārī. Augot sabiedrības izpratnei par rehabilitācijas nozīmi atveseļošanās procesā, nodaļā ir audzis gan pacientu skaits, gan pakalpojumu klāsts.


Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļa darbu sāka 2013. gadā. Tā tika rekonsturēta un iekārtota, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu “Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība Kuldīgas slimnīcā" (Līguma Nr. 3DP.3.1.5.3.1/09/IPIA/VSMTVA/011). Plašās, modernās, aprīkotās telpas ļāva nodrošināt un attīstīt, pacientu individuālajām vajadzībām atbilstošus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus.

“Nodaļu veidojām, kā sapratām, ņemot talkā savas tā laika zināšanas un profesionālo pieredzi Stradiņa slimnīcā un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Piesaistījām rehabilitologu, fizioterapeitus, fizikālās medicīnas māsu. Katrs jaunpienākušais darbinieks lika klāt savu artavu un idejas, paplašinot rehabilitācijas pakalpojumu klāstu,” atceras nodaļas darba aizsācējas fizioterapeite Baiba Pumpura un vecākā fizioterapeite Dana Paiča.

Augot sabiedrības izpratnei par rehabilitācijas nozīmi atveseļošanās procesā, nodaļā ir audzis gan pacientu skaits, gan pakalpojumu klāsts. Ja 2014.gadā viena fizioterapeita kapacitāte Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā bija 54 pakalpojumi mēnesī, tad 2022. gadā tie bija vidēji 120 pakalpojumi. Arī ergoterapeitam sniegto pakalpojumu apjoms ir audzis – no 140 epizodēm uz 394.


Pacientiem pieejamas fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsta konsultācijas, fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda konsultācijas un nodarbības, slinga terapija, haloterapija (sālsistaba), hidroterapija, mugurkaula trakcijas baseins, ārstnieciskā masāža, limfodrenāža, fizikālā terapija, miofunkcionālā terapija, medicīniskā teipošana, ortožu izgatavošana, pēdu aprūpe, uztura konsultācijas. Sadarbībā ar SIA “Tehniskā ortopēdija” speciālistiem, tiek nodrošinātas arī tehniskā ortopēda konsultācijas.

Lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus, nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista nosūtījums pie fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsta, kurš izveido rehabilitācijas programmu. Ir pieejamas arī maksas konsultācijas un pakalpojumi.


Tiekoties formāli neformālā gaisotnē, Rehabilitācijas nodaļas desmitā gada diena tika atzīmēta kopā ar nodaļas sākotnējiem veidotājiem, Kuldīgas slimnīcas vadību un kolēģiem, Kuldīgas novada pašvaldības vadību un sadarbības partneru pārstāvjiem. Sakot apsveikumu vārdus nodaļas kolektīvam, atziņas par rehabilitācijas nozīmi gan pacienta atveseļošanas periodā, gan preventīvo ietekmi, izskanēja vairākkārt.

“Rehabilitācijas nodaļa ir mūsu slimnīcas zīmols. Uz šo nodaļu cilvēki nāk atgūt veselību un to viņi dara ar pozitīvu noskaņu, jo šeit ir patīkami. Tam pamatā ir neatlaidīgais, katra nodaļas darbinieka veiktais darbs,” atzina Kuldīgas slimnīcas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.

To, ka Kuldīga nereti asociējas ar Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļu, atzina arī Kuldīgas novada pašvaldības priekšsēde Inese Astaševska: “Tas, ka jūs esat palīdzējuši daudziem cilvēkiem ne tikai Kuldīgas novadā, bet arī Latvijas mērogā, ir fakts. Saku paldies jums par to, ko jūs darāt, jo esmu pārliecināta, ka Kuldīgas novadā nav tādu ģimeņu, kurā kādam no ģimenes locekļiem jūs nebūtu palīdzējuši, lai tas pilnvērtīgi varētu dzīvot. Priecājamies un lepojamies ar jums!”


Pacientu uzticēšanos Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļai vairo speciālistu individuālā pieeja pacienta atveseļošanā un atvērtais kolektīvs. Šobrīd Rehabilitācijas nodaļā strādā 30 darbinieki - trīs fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsti, 13 fizioterapeiti, divi ergoterapeiti, audiologopēds, uztura speciālists, divas fizikālās terapijas māsas, trīs masieri, divi podologi un pēdu aprūpes māsa, divi reģistratori.


Slimnīcas finansiālo iespēju robežās ik gadu tiek veikti uzlabojumi - papildināts inventārs, ieviestas jaunas rehabilitācijas metodes, pakalpojumi. Šogad, pēc pacientu ierosinājumiem, jaunums ir ārstnieciskā vingrošana nelielā grupā.


“Sakām lielu paldies katram, kurš ir devis savu ieguldījumu Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas attīstībā. Mēs sakām paldies arī mūsu pacientiem par ierosinājumiem, uzticēšanos un sadarbību!”, atzīmējot nodaļas desmito gadadienu, pateicas Rehabilitācijas nodaļas kolektīvs.Comments


bottom of page