top of page

Slimnīcā nav apstiprināts neviens Covid-19 saslimšanas gadījums

08.05.2020.

Kuldīgas slimnīcā teju ik dienu kādam pacientam tiek veiktas Covid-19 vīrusa analīzes. Martā un aprīlī pārbaudīti 192 pacienti, 44 darbinieki un visi ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas iemītnieki. Līdz šim slimnīcā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums.


Ievērojot piesardzību un Veselības ministrijas ieteikumus, šobrīd vīrusa testu uzņemšanas nodaļā veic pacientiem ar pneimoniju, bez noteiktas dzīvesvietas, ar akūtu respiratoru infekciju un citos gadījumos atbilstoši ārsta lēmumam.


Šāda kārtība tiek ievērota, lai pēc iespējas ātrāk atklātu saslimšanas gadījumus, ja tādi ir, un ļautu slimnīcai efektīvāk īstenot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus.


“Svarīgākais šajā vīrusa izplatības laikā ir radīt drošu vidi gan pacientiem, gan personālam. Līdz šim mums tas ir ļoti labi izdevies un arī turpmāk plānojam veikt visus iespējamos drošības pasākumus, kā arī ievērot ministrijas norādes, lai situācija nemainītos. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, Kuldīgas novadā ir reģistrētas ar Covid-19 inficētas personas, bet varu apgalvot, ka Kuldīgas slimnīcā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums.” skaidro Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds.


Lai ikdienā ārsti un speciālisti sevi pasargātu, kā arī radītu drošu vidi pacientiem, slimnīcā izvietoti roku dezinficēšanas līdzekļi; virsmas, kuras bieži tiek aiztiktas, personāls regulāri dezinficē. Ik dienu speciālisti parakstās, ka nav bijuši kontaktā ar inficētiem cilvēkiem, kā arī nav sūdzības par veselību. Šādu prasību ievēro arī pacienti. Dzemdētājai, kurai neilgi pirms dzemdībām bijis ciešs sadzīvisks kontakts ar personu, kas atrodas pašizolācijā vai kontakts ar Covid-19 pacientu un dzemdētāja pati atrodas pašizolācijā, aprūpe Kuldīgas slimnīcā tiek nodrošināta vienvietīgā palātā un atsevišķā dzemdību zālē, lietojot aizsardzības līdzekļus.


Slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne atgādina: “Neviens pacients netiek diskriminēts, speciālisti palīdzību sniedz ikvienam. Būtiski, lai pacients izstāsta par saslimšanas simptomiem un iespējamo inficēšanos ar Covid-19, ja tāda pastāv. Šādā gadījumā mediķi nodrošināsies, lai neapdraudētu savu un citu veselību.”

Comments


bottom of page