Slimnīca saņem valsts finansētas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas

Slimnīca saņem valsts finansētas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas

11.01.2021.

Janvāra sākumā Kuldīgas slimnīca saņēma divas valsts finansētas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas smagi slimu pacientu dzīvības glābšanai un uzturēšanai.

Līdz šim Kuldīgas slimnīcā darbojās četri plaušu mākslīgās ventilācijas aparāti, taču, ja izmantoja arī anestēzijas iekārtas, tad vienlaikus ar mākslīgo plaušu ventilāciju varēja apgādāt deviņus pacientus. Divas no iekārtām projekta ietvaros slimnīca iegādājās 2019. gada nogalē.

Tā ir viena no svarīgākajām medicīniskajām iekārtām, jo palīdz glābt smagi cietušu vai kritiski slimu pacientu dzīvību, nodrošinot elpošanas funkciju gadījumos, kad pacients pats to nespēj. Aparāts ir noderīgs elpošanas traucējumu gadījumos, kas radušies sirds vai plaušu mazspējas saasinājumā, dažādu veidu apziņas traucējumu situācijās – pēc galvas traumām, saindēšanās gadījumā, pēc hronisku slimību saasinājuma u.c., vai cilvēka atdzīvināšanas situācijā.