top of page

Turpmāk Covid-19 analīzes veiks visiem Uzņemšanas nodaļas pacientiem

02.10.2020.


Ņemot vērā Covid-19 izplatību Kuldīgā, no 29. septembra COVID-19 analīzes tiek veiktas visiem Kuldīgas slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pacientiem, neatkarīgi no simptomiem ar kuriem tie vērsušies pēc palīdzības.


“Līdz šim testu veicām, vadoties pēc 2020. gada 24. augusta Nacionālā veselības dienesta aktualizētās kārtības, kas noteica, kā un kam veicama laboratoriskā izmeklēšana Covid-19 infekcijas noteikšanai. Piemēram, tie bija pacienti ar sūdzībām par elpceļu saslimšanu, pneimoniju vai paaugstinātu ķermeņa temperatūru, kā arī personām, kuras bijušas kontaktā ar Covid-19 saslimušo, vai tiem, kuri atgriezušies no ārzemēm. Taču kopš 29. septembra šī kārtība ir mainīta un tests tiek veikts visiem pacientiem, kuri pēc palīdzības vēršas Uzņemšanas nodaļā,” skaidro slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne uzsverot, ka palīdzība tiek sniegta ikvienam, bez izņēmuma, neatkarīgi no sūdzībām.

Savukārt pacienti, kuriem paredzēta plānveida operācija vai plānveida manipulācija, aicināti paši ne agrāk kā 48 stundas pirms tam nodot analīzes un uz procedūru ierasties jau ar gataviem Covid-19 analīžu rezultātiem. Gadījumos, ja pacientam nav iespējams veikt Covid-19 analīzes minētajā laika periodā, lūdzam sazināties ar slimnīcas reģistratūru pa tālruni 63374000.

Šāda kārtība noteikta, jo plānveida operāciju un vairāku plānveida manipulāciju laikā gaisā aerosola veidā izplatās izelpas pilieni, turklāt pacientam ar ārstu ir ciešs kontakts, kas ilgst vairāk nekā 15 minūtes. Šādas procedūras tiek uzskatītas par augsta riska, jo iespējama lielāka infekcijas pārnese gaisa pilienu veidā. Aerosolu ģenerējošas procedūras ir, piemēram, skābekļa inhalācija, vispārējās anestēzijas nodrošināšana, augšējā gremošanas trakta endoskopiskie izmeklējumi u.c.

Covid-19 analīžu noņemšanu veic E. Gulbja laboratorija speciāli tam piešķirtās telpās, kas atrodas Kuldīgas slimnīcas galā, pa ceļu uz priekšu aiz Uzņemšanas nodaļas. Aicinām uzmanīgi sekot līdzi norādēm un izmantot speciāli tam paredzēto ieeju. Iedzīvotāji, kuri dodas veikt Covid-19 testu, nekādā gadījumā nedrīkst ieiet slimnīcā caur citu ieeju. Dodoties nodot analīzes, ikvienam obligāti ir jālieto sejas aizsargmaska. Analīzes iespējams veikt darba dienās 16.00-18.00, iepriekš piesakoties, zvanot pa tālruni 63322830. Brīvdienās analīzes netiek veiktas. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Comentários


bottom of page