top of page

Vakcīnas atbilstoši pierakstam

19.06.2023.

Šogad līdz jūnijam vakcinētas tikai 32 personas. Samazinoties pieprasījumam pēc vakcīnām, ir mainījusies arī vakcīnu pasūtīšanas un piegādes norise. Vakcīnas Kuldīgas slimnīcas Vakcinācijas kabinetam tiek pasūtītas tikai tad, ja ir pieprasījums. Pieraksts un informācija pa tālruni: 29469816


Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā joprojām ir pieejama ikvienam. Stingri tiek rekomendēts: senioriem vecumā no 65 gadiem; veselības aprūpes personālam; cilvēkiem ar hroniskām slimībām; imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām; ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam; grūtniecēm.

Lai Kuldīgas slimnīcas vakcinācijas kabinets atbilstoši vakcīnu uzglabāšanas prasībām, varētu plānot devu izlietošanu, vakcīnas noteiktam personu skaitam tiek pasūtītas divas reizes mēnesī.
Pieraksts un informācija pa tālruni: 29469816

Epidemioloģiskā situācija valstī ir uzlabojusies un šobrīd Covid-19 ir pielīdzināma citām cirkulējošām respiratorām infekcijām. Tomēr ik nedēļu tiek reģistrēti jauni Covid-19 saslimšanas, kā arī nāves gadījumi. Kuldīgas slimnīcā no gada sākuma ar Covid - 19 saslimšanu ārstēti 14 pacienti. Trīs pacienti no infekcijas miruši.


Vakcīnas satur vielas jeb aģentus, kas nodrošina organisma imunitātes veidošanos. Šobrīd Eiropas Savienībā ir reģistrētas jau septiņas vakcīnas pret Covid-19:

· Pfizer-BioNTech ražotā vakcīna Comirnaty,

· Moderna ražotā vakcīna Spikevax,

· AstraZeneca un Oksfordas universitātes izstrādātā vakcīna "Vaxzevria",

· Janssen izstrādātā vakcīna "Jcovden",

· Novavax ražotā vakcīna "Nuvaxovid",

· "Valneva",

· Sanofi Pasteur ražotā vakcīna "VidPrevtyn Beta".


Plašāka informācija un atbildes par vakcināciju un vakcīnu veidiem iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā https://www.spkc.gov.lv/lv/atbildes

bottom of page