top of page

Veicina prasmes mūzikas terapijā

13.09.2022.

Šonedēļ, pēc ilgāka pārtraukuma, Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes Kuldīgas nodaļas iemītniekiem, atsākās mūzikas terapijas nodarbības. Nodarbības plānotas divas reizes mēnesī. Tās vada mūzikas terapeite Iveta Vēra.


Mūzikas terapija ir mūzikas un skaņas, ritma, melodijas izmantošana terapeitiskiem mērķiem. Tās ir profesionālas nodarbības nepiespiestā atmosfērā, kurā nodaļas iemītnieki kopā ar mūzikas terapeitu veic dažādus uzdevumus, kas trenē atmiņu, stimulē valodu un runu, ritma izjūtu, uzmanības koncentrēšanu, palīdz mazināt trauksmi un izpaust jūtas.


Nodarbību laikā, cilvēki paši dzied, cenšas atcerēties dziesmu vārdus un aktīvi darbojas ar dažādiem vienkāršiem mūzikas instrumentiem (tamburīns, džambas, perkusijas utml.), kas jāizmanto terapeites dotajos uzdevumos.


Mūzikas terapeite Iveta Vēra atzīst, ka darbā ar Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas iemītniekiem, vissvarīgākais ir parādīt un iedot pārliecību, ka cilvēki vēl daudz ko var izdarīt paši. Viens no nodarbības uzdevumiem ir ļaut pakavēties gan atmiņās gan rosināt izjūtu, ka ir iespēja piedzīvot vēl daudz skaistu brīžu. Tas palīdz neieslīgt grūtsirdībā. Iveta stāsta, ka nodarbības netiek uzspiestas, tomēr ar laiku aktīvi iesaistās arī tie, kuri sākumā neko nevēlas darīt. “Nodarbības beigās jūtu, ka ir notikusi brīnišķīga enerģijas apmaiņa!”, gandarīta ir Iveta.


Mūzikas terapija, SIA “Kuldīgas slimnīca” Ilgstošas sociālās aprūpes Kuldīgas nodaļas senioriem un cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem, tiek nodrošināta jau vairākus gadus. Mūzikas terapijas metodes tiek pielietotas veselības aprūpē pie dažādiem funkcionālajiem traucējumiem gan bērniem, gan pieaugušajiem.


Comments


bottom of page