top of page

Bezatbildīga pacienta dēļ vairāki Kuldīgas slimnīcas speciālisti atrodas karantīnā

30.09.2020.

Sakarā ar kāda pacienta nepatiesas informācijas sniegšanu par atrašanos tiešā kontaktā ar Covid-19 inficētu personu, vairākiem Kuldīgas slimnīcas speciālistiem ir noteikta karantīna un slimnīcā samazināta neatliekamo iekšķīgo slimību pacientu plūsma Uzņemšanas nodaļā. Ierobežojumi noteikti uz divām nedēļām, savukārt par konkrēto personu ir ziņots Valsts policijai.


Uzņemšanas nodaļā turpinās uzņemt bērnus un sniegt palīdzību ar ķirurģiju, ginekoloģiju, reanimāciju saistītiem pacientiem, kā arī sievietēm, kurām sākušās dzemdības.


Kuldīgas slimnīcas vadība lēmusi samazināt Iekšķīgo slimību nodaļas gultasvietu skaitu uz pusi (līdz 20 gultasvietām), savukārt šāda profila pacientus Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests stacionēs uz citām tuvumā esošām slimnīcām. Iekšķīgo slimību pacienti ir ar kādu no šādām saslimšanām: gremošanas orgānu saslimšana, plaušu slimības, hroniskas kardioloģijas saslimšanas (arteriālā hipertenzija, kardiāla mazspēja u.c.), endokrīnās sistēmas (cukura diabēta, vairogdziedzera) saslimšanas, nieru slimības u.c.


Kuldīgas slimnīca atgādina – lai ārsti un speciālisti veiksmīgi spētu strādāt Covid-19 izplatības laikā, būtiskākais ir pacientu patiesa informācijas sniegšana. Vienā dežūrā slimnīcā strādā aptuveni 30 speciālisti, kuri rūpējas par pacientiem traumatoloģijas un ķirurģijas, bērnu, iekšķīgo slimību u.c. nodaļās. Savukārt ikdienā slimnīcā ārstējas vairāk nekā 50 pacientu ar dažādām saslimšanām. “Tiklīdz kāds no slimnīcas speciālistiem nonāk kontaktā ar inficētu personu, ir jānosaka karantīna visām ar speciālistu pēc tam saistītām kontaktpersonām. Ik dienu tie ir neskaitāmi pacienti un kolēģi. Un tas ir ļoti bīstami, jo slimnīcā ārstējas arī vairāki riska grupas pacienti. Turklāt, ja karantīna tiek noteikta vairākiem speciālistiem, slimnīcas nodaļas vairs nespēj pilnvērtīgi strādāt un nākas lemt par to īslaicīgu slēgšanu,” stāsta galvenā ārste Svetlana Serpāne.


Atgādinām, ka nepatiesas informācijas sniegšana ir sodāma, tāpēc aicinām būt apdomīgiem, neapdraudēt sevi, citus, bet pats būtiskākais – slimnīcas personālu. Iedzīvotājiem, kuri atgriezušies no ārzemēm vai bijuši tiešā kontaktā ar Covid-19 inficētu personu, jāievēro divu nedēļu pašizolācija, neizejot no savas dzīvesvietas un netiekoties ar radiniekiem vai draugiem. Slimības simptomi neparādās uzreiz, bet vīruss ir ļoti lipīgs.

Comments


bottom of page