cuska.png

OPERĀCIJAS

Slimnīcā ir četras operāciju zāles, kas nodrošinātas ar modernām iekārtām un monitoriem. Te veic gan plānotas operācijas, gan visa veida akūtas (neatliekamas) operācijas atbilstoši slimnīcas profilam.

 

Operāciju profils ir plašs: dzemdniecība, ginekoloģija, uroloģija, traumatoloģija – ortopēdija un ķirurģija, veicot gan konvencionālas, gan minimāli invazīvas (laparoskopiskas) operācijas.

Tiek nodrošināta arī pēcroperācijas aprūpe.

Operācijas iespējams veikt par valsts līdzekļiem, pacientam maksājot valsts noteikto līdzmaksājumu (izņemot no līdzmaksājumiem atbrīvotās pacientu grupas). Atsevišķas operācijas tiek veiktas tikai par maksu. Par operāciju piemēro samaksu arī gadījumos, kad beigušās valsts piešķirtās kvotas.

 • Maksa par dienas stacionārā veiktu operāciju – 4 EUR,

 • Maksa par ārstēšanos dienas stacionārā – 7 EUR/ dienā,

 • Maksa par pārsiešanu – 4 EUR,

 • Maksa par ēdināšanu (ja nepieciešama) – 2,85 EUR/ dienā.

Par operācijām, kas manipulāciju sarakstā norādītas kā lielās operācijas, ārstniecības iestāde var iekasēt līdzmaksājumu 31 EUR apmērā par vienu stacionēšanas reizi operācijas zālē.

* Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Pakalpojuma cenu veido veikto manipulāciju (t.sk. operācijas) veids un daudzums, uzturēšanās ilgums stacionārā, pacienta individuālā specifika un izvēle.

Pacienta līdzmaksājums noteikts atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 28. augusta noteikumiem Nr. 555 «Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība"

 

Dodoties uz operāciju, pacientam līdzi jāņem:

 • personu apliecinošs dokuments,

 • speciālista nosūtījums,

 • anesteziologa apskates karte,

 • analīžu rezultāti,

 • elektrokardiogramma,

 • aizpildīta pirmsanestēzijas anketa,

 • aizpildīta veidlapa par piekrišanu operācijai un anestēzijai,

 • ūdens.

 

Operācijas veic sertificēti, profesionāli un pieredzējuši ārsti, pie kuriem iespējams pieteikties arī ambulatori. Blokā strādā sertificētas operāciju māsas, māsu palīgi un sanitāri.

Guntis-Smiltans.jpg

Operācijas bloka vadītājs, ķirurgs
Guntis Smiltāns

Janis-Jansons.jpg

Traumatologs - ortopēds

Jānis Jansons

kontakti-1.png

Ginekologs - dzemdību speciālists

Māris Arājs

Laila-Egle.jpg

Vecākā māsa

Laila Egle

Evita Rumba_s.jpg

Traumatoloģe - ortopēde

Evita Rumba

Sergejs-Tarasovs.jpg

Ginekologs - dzemdību speciālists

Sergejs Tarasovs

Agnis-Lulens.jpg

Ķirurgs

Agnis Ļuļēns

Natalija-Gailite.jpg

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Natālija Gailīte

Jurgis+Vitols.jpg

Ginekologs - dzemdību speciālists

Jurģis Vītols

Ervins-Gudevics.jpg

Traumatologs - ortopēds

Ervīns Gudēvičs

Ilze Smiltane

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Ilze Smiltāne

Alise-Vigule.jpg

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Alise Vigule

kontakti-1.png

Ginekologs - dzemdību speciālists
Sergejs Gurjanovs

Operāciju profili:

Ķirurģiskas operācijas (veic dr. Guntis Smiltāns, Agnis Ļuļēns, Ilze Runce)

ENVIRONMENTAL CONSULTING


Environmental Consulting Overview
ENERGY EFFICIENCY SOLUTIONS


Energy Solutions Overview
REPAIRS & RENOVATIONS


Repairs & Renovations Overview
PEST & TERMITE SOLUTIONS


Pest & Termite Control Overview
CONCIERGE & CONNECTIONS


Home Concierge Overview

Ginekoloģijas operācijas (veic dr. Natālija Gailīte, Ilze Smiltāne, Māris Arājs, Sergejs Tarasovs, Jurģis Vītols, Alise Vigule, Sergejs Gurjanovs)

ENVIRONMENTAL CONSULTING


Environmental Consulting Overview
ENERGY EFFICIENCY SOLUTIONS


Energy Solutions Overview
REPAIRS & RENOVATIONS


Repairs & Renovations Overview
PEST & TERMITE SOLUTIONS


Pest & Termite Control Overview
CONCIERGE & CONNECTIONS


Home Concierge Overview

Traumatoloģijas operācijas (veic dr. Ervīns Gudēvičs, Jānis Jansons, Evita Rumba)

ENVIRONMENTAL CONSULTING


Environmental Consulting Overview
ENERGY EFFICIENCY SOLUTIONS


Energy Solutions Overview
REPAIRS & RENOVATIONS


Repairs & Renovations Overview
PEST & TERMITE SOLUTIONS


Pest & Termite Control Overview
CONCIERGE & CONNECTIONS


Home Concierge Overview

Uroloģijas operācijas (veic dr. Guntis Smiltāns)

Cirkumcīzija


Cirkumcīzija ir apgraizīšana, jeb ķirurģiska priekšādiņas nogriešana.

Cirkumcīziju veic šādos gadījumos: priekšādiņas sašaurinājums, kas rada neiespējamību pārvilkt to pāri dzimumlocekļa galviņai, recidīvējoša parafimoze (jūtamas izteiktas sāpes, tūrska, kuras dēļ priekšādiņu vairs nevar pārvilkt pāri dzimumlocekļa galviņai), hronisks iekaisums priekšādiņā un dzimumlocekļa galviņā, priekšādiņas jaunveidojumi, kosmētiskos nolūkos.
Hidrocēles operācija


Hidrocēle ir sēklinieku slimība, kad starp sēklinieku maisiņa apvalkiem uzkrājas šķidrums. Tā var būt gan iedzimta, gan iegūta. Parasti šķidrums uzkrājās lēni un simptomi nav jūtami, manāms tikai vizuāls defekts.

Operāciju veic kosmētiskos nolūkos vai, ja hidrocēle savu izmēru dēļ rada diskomfortu un sāpes. Hidrocēles plastika notiek caur nelielu griezumu sēklinieku maisiņā, caur kuru tiek izdalīts hidrocēles maiss, evakuēts šķidrums un izgriezts hidrocēles apvalks.

Spermatocēle ir sēklinieku piedēkļa slimība, veidojot mazu dobumu sēklinieka piedēklī, kas pildīts ar šķidrumu. Tas var rasties senas infekcijas rezultātā. Spermatocēle ir nesāpīga, kamēr nekļūst pārāk liela un nerada diskomfortu.

Operācija tiek veikta caur nelielu iegriezumu sēklinieku maisiņā virs veidojuma, caur kuru spermatocēli izdala un izņem.
Vazektomija


Vazektomija ir vīriešu ķirurģiskā kontracepcija, kad tiek pārgriezti un pārsieti abpusēji sēklas saites, caur kurām no sēkliniekiem tiek izvadīti gatavi spermatozoīdi.

Operācija tiek veikta caur maziem griezieniem sēklinieku maisiņā, caur kuriem tiek atrastas, izdalītas un pārdalītas sēklas saites. Operācija neietekmē erekciju un seksuālu funkciju.

Operācaiju var veikt lokālā vai spinālā anestēzijā.
Orhektomija


Abpusēja orhektomija jeb ķirurģiskā kastrācija ir ķirurģiska procedūra, kuras gaitā tiek izņemti abi sēklinieki, vai iekaisuma gadījumā viens.

Šo ārstēšanas metodi izmanto lokāli izplatīta prostatas vēža gadījumā ar mērķi apturēt adrogēnu ražošanu.

Operācija notiek spinālā anestēzijā, veicot griezumu sēklinieku maisiņā un izņemot sēklinieku(-s).

Komplikācijas novērotas reti. Vairumā gadījumu operācija neietekmē sēklinieku maisiņa izskatu.
Transuretrāla prostatas operācija


Transuretrāla prostatas operāciju veicpalielinātas prostatas gadījumā caur urīnizvadkanālu, kas tiek veikta spinālā narkozē - pēc anestezējošas vielas ievadīšanas mugurkaulā ķermenis zemāk par nabu kļūst nejūtīgs. Caur urīnizvadkanālu tiek ievadīta kamera ar griezošu instrumentu. Prostatas daļa, kura ir palielināta un nospiež urīnizvadkanālu, tiek izgriezta pa maziem gabaliņiem. Prostatas gabaliņi tiek izskaloti ārā. Operācijas beigās urīnpūslī caur urīnizvadkanālu tiek ievadīts ilgkatetrs, caurule, kura nodrošina urīna netraucētu atteci no urīnpūšļa pēcoperācijas periodā.
Vaļēja adenomektomija


Prostatas priekšdziedzera palielināšanās, jeb labdabīgās hiperplāzijas ārstēšana, kuru izmanto obstrukcijas (nosprostojuma) novēršanai.

Operācija tiek veikta spinālā narkozē, caur griezienu vēdera lejasdaļā.

Urīna strūkla atjaunojas tuvākajā laikā pēc operācijas.
Laparoskopiska varikocēles operācija


Varikocēle ir sēklas maisiņu tīklveida venozā pinuma patoloģisks paplašinājums. Varikocēle var radīt gan kosmētisku defektu, gan izraisīt hroniskās sāpes sēklinieku maisiņā, ka arī ir viens no sēklinieku atrofijas un neauglības iemesls vīriešiem. Varikocēle var būt vienpusēji vai abpusēji. Operāciju veic caur maziem griezieniem vēderā ar kameras un speciāliem instrumentiem tiek liģētas paplašinātas vēnas.
Urīnpūšļa akmeņu operācija


Operācijas laikā veic nelielu iegriezumu ādā virs urīnpūšļa vēdera priekšējā sienā, lai izņemtu konkrementus no urīnpūšļa.

Operāciju veic vispārēja anestēzijā vai reģionālā anestēzijā (nejūtīga paliek tikai viena ķermeņa daļa).
Prostatas biopsija


Prostatas biopsiju veic, lai noteiktu, vai pacientam ir prostatas (priekšdziedzera) vēzis.

Biopsijas laikā no priekšdziedzera tiek paņemtas šūnas un aizsūtītas uz laboratoriju.

Visbiežāk biopsija tiek veikta ar dobu adatu. Transrektālās ultrasonogrāfijas laikā, vadoties pēc iegūtā attēla, ārsts caur taisnās zarnas sieniņu ievada priekšdziedzerī adatu. Kad adata tiek izņemta, tajā paliek neliels audu gabaliņš.

Procedūra ir praktiski nesāpīga un norit ātri.
Striktūras operācija


Striktūras operāciju veic urīnizvadkanāla sašaurinājuma gadījumā. Tā ir endoskopiska operācija spinālā narkozē – pēc anestezējošas vielas ievadīšanas mugurkaulā ķermenis zemāk par nabu kļūst nejūtīgs.

Caur urīnizvadkanālu tiek ievadīta kamera ar griezošu instrumentu. Kad sašaurinājums tiek atrasts, tas tiek šķelts redzes kontrolē ar nazīti. Ar kameru tiek izpētīts viss urīnizvadkanāls. Ja tiek konstatēts vēl kāds sašaurinājums, procedūra tiek atkārtota. Operācijas beigās urīnpūslī caur urīnizvadkanālu tiek ievadīts ilgkatetrs, caurule, kura nodrošina urīna netraucētu atteci no urīnpūšļa pēcoperācijas periodā.
Urīna nesaturēšanas operācija


Ķirurģiska terapija, kad ar implantu jeb sietiņu tiek atjaunots zaudētais atbalsts urīnpūslim un nodrošināts saturēšanas mehānisms. Tā ir ķirurģiska operācija, ko veic vispārējā vai spinālā anestēzijā. Operācijas laikā paciente neko nejūt, turklāt vienīgais grieziens ir vagīnā, kas ātri sadzīst. Efekts visbiežāk vērojams kopš operācijas brīža – ar sietiņa starpniecību var izārstēt stresa urīna nesaturēšanu līdz pat 90% gadījumu.

Jebkurai operācijai ir iespējamas komplikācijas infekcija, asiņošana; laparoskopiskām operācijām – iekšējo orgānu bojājumi. Nereti laparoskopisku operāciju laikā ķirurgam nākas pāriet uz laparotomisku operāciju.

Par iespējamām komplikācijām un citiem ar operāciju saistītiem jautājumiem vērsties pie ārsta - speciālista.

Aktualitātes