cuska.png

OPERĀCIJAS

Slimnīcā ir četras operāciju zāles, kas nodrošinātas ar modernām iekārtām un monitoriem. Te veic gan plānotas operācijas, gan visa veida akūtas (neatliekamas) operācijas atbilstoši slimnīcas profilam.

 

Operāciju profils ir plašs: dzemdniecība, ginekoloģija, uroloģija, traumatoloģija – ortopēdija un ķirurģija, veicot gan konvencionālas, gan minimāli invazīvas (laparoskopiskas) operācijas.

Tiek nodrošināta arī pēcroperācijas aprūpe.

Operācijas iespējams veikt par valsts līdzekļiem, pacientam maksājot valsts noteikto līdzmaksājumu (izņemot no līdzmaksājumiem atbrīvotās pacientu grupas). Atsevišķas operācijas tiek veiktas tikai par maksu. Par operāciju piemēro samaksu arī gadījumos, kad beigušās valsts piešķirtās kvotas.

 • Maksa par dienas stacionārā veiktu operāciju – 4 EUR,

 • Maksa par ārstēšanos dienas stacionārā – 7 EUR/ dienā,

 • Maksa par pārsiešanu – 4 EUR,

 • Maksa par ēdināšanu (ja nepieciešama) – 2,85 EUR/ dienā.

Par operācijām, kas manipulāciju sarakstā norādītas kā lielās operācijas, ārstniecības iestāde var iekasēt līdzmaksājumu 31 EUR apmērā par vienu stacionēšanas reizi operācijas zālē.

* Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Pakalpojuma cenu veido veikto manipulāciju (t.sk. operācijas) veids un daudzums, uzturēšanās ilgums stacionārā, pacienta individuālā specifika un izvēle.

Pacienta līdzmaksājums noteikts atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 28. augusta noteikumiem Nr. 555 «Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība"

 

Dodoties uz operāciju, pacientam līdzi jāņem:

 • personu apliecinošs dokuments,

 • speciālista nosūtījums,

 • anesteziologa apskates karte,

 • analīžu rezultāti,

 • elektrokardiogramma,

 • aizpildīta pirmsanestēzijas anketa,

 • aizpildīta veidlapa par piekrišanu operācijai un anestēzijai,

 • ūdens.

 

Operācijas veic sertificēti, profesionāli un pieredzējuši ārsti, pie kuriem iespējams pieteikties arī ambulatori. Blokā strādā sertificētas operāciju māsas, māsu palīgi un sanitāri.

Guntis-Smiltans.jpg

Operācijas bloka vadītājs, ķirurgs
Guntis Smiltāns

Ervins-Gudevics.jpg

Traumatologs - ortopēds

Ervīns Gudēvičs

Ilze Smiltane

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Ilze Smiltāne

Alise-Vigule.jpg

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Alise Vigule

Laila-Egle.jpg

Vecākā māsa

Laila Egle

Janis-Jansons.jpg

Traumatologs - ortopēds

Jānis Jansons

kontakti-1.png

Ginekologs - dzemdību speciālists

Māris Arājs

kontakti-2.png

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Elīna Lauva

Evita Rumba_s.jpg

Traumatoloģe - ortopēde

Evita Rumba

Sergejs-Tarasovs.jpg

Ginekologs - dzemdību speciālists

Sergejs Tarasovs

Agnis-Lulens.jpg

Ķirurgs

Agnis Ļuļēns

Natalija-Gailite.jpg

Ginekoloģe - dzemdību speciāliste

Natālija Gailīte

Jurgis+Vitols.jpg

Ginekologs - dzemdību speciālists

Jurģis Vītols

Operāciju profili:

Ķirurģiskas operācijas (veic dr. Guntis Smiltāns, Agnis Ļuļēns, Ilze Runce)

Why do my feet feel cold yet they're warm when I touch them?


Neuropathy effects the sensory nerve endings, the cells at the end of these nerves at the skin level to die off and recede deeper into the tissue. The nerve that controls the sensation of cold itself is not dead, just the nerve ends, so the nerve will continue to fire without any outside stimulus causing the abnormal sensation of cold, when the feet actually are not.
Why are my symptoms worse at night?


Neuropathy causes damage to the nerve ending, but not all of them in the beginning so you still have a number of normal nerve ending. During the day when you have your socks and shoes on, trying to do normal activities you stimulate the normal nerves and it overrides the abnormal sensations, at night you take your shoes and socks off and the stimulation to the normal nerves is not as strong the abnormal nerve endings deeper in the tissue become more apparent.
Why do I have pain when my feet feel numb?


Different types of nerve endings produce different sensations at the same time, one type will produce the numb feeling, while another produces pain. If both nerve endings are affected by your neuropathy they both can fire at the same time, producing the numbness and pain at the same time.

Ginekoloģijas operācijas (veic dr. Natālija Gailīte, Ilze Smiltāne, Māris Arājs, Sergejs Tarasovs, Jurģis Vītols, Alise Vigule, Elīna Lauva)

Cirkumcīzija


Cirkumcīzija ir apgraizīšana, jeb ķirurģiska priekšādiņas nogriešana.

Cirkumcīziju veic šādos gadījumos: priekšādiņas sašaurinājums, kas rada neiespējamību pārvilkt to pāri dzimumlocekļa galviņai, recidīvējoša parafimoze (jūtamas izteiktas sāpes, tūrska, kuras dēļ priekšādiņu vairs nevar pārvilkt pāri dzimumlocekļa galviņai), hronisks iekaisums priekšādiņā un dzimumlocekļa galviņā, priekšādiņas jaunveidojumi, kosmētiskos nolūkos.
Hidrocēles operācija


Hidrocēle ir sēklinieku slimība, kad starp sēklinieku maisiņa apvalkiem uzkrājas šķidrums. Tā var būt gan iedzimta, gan iegūta. Parasti šķidrums uzkrājās lēni un simptomi nav jūtami, manāms tikai vizuāls defekts.

Operāciju veic kosmētiskos nolūkos vai, ja hidrocēle savu izmēru dēļ rada diskomfortu un sāpes. Hidrocēles plastika notiek caur nelielu griezumu sēklinieku maisiņā, caur kuru tiek izdalīts hidrocēles maiss, evakuēts šķidrums un izgriezts hidrocēles apvalks.

Spermatocēle ir sēklinieku piedēkļa slimība, veidojot mazu dobumu sēklinieka piedēklī, kas pildīts ar šķidrumu. Tas var rasties senas infekcijas rezultātā. Spermatocēle ir nesāpīga, kamēr nekļūst pārāk liela un nerada diskomfortu.

Operācija tiek veikta caur nelielu iegriezumu sēklinieku maisiņā virs veidojuma, caur kuru spermatocēli izdala un izņem.
Vazektomija


Vazektomija ir vīriešu ķirurģiskā kontracepcija, kad tiek pārgriezti un pārsieti abpusēji sēklas saites, caur kurām no sēkliniekiem tiek izvadīti gatavi spermatozoīdi.

Operācija tiek veikta caur maziem griezieniem sēklinieku maisiņā, caur kuriem tiek atrastas, izdalītas un pārdalītas sēklas saites. Operācija neietekmē erekciju un seksuālu funkciju.

Operācaiju var veikt lokālā vai spinālā anestēzijā.
Orhektomija


Abpusēja orhektomija jeb ķirurģiskā kastrācija ir ķirurģiska procedūra, kuras gaitā tiek izņemti abi sēklinieki, vai iekaisuma gadījumā viens.

Šo ārstēšanas metodi izmanto lokāli izplatīta prostatas vēža gadījumā ar mērķi apturēt adrogēnu ražošanu.

Operācija notiek spinālā anestēzijā, veicot griezumu sēklinieku maisiņā un izņemot sēklinieku(-s).

Komplikācijas novērotas reti. Vairumā gadījumu operācija neietekmē sēklinieku maisiņa izskatu.
Transuretrāla prostatas operācija


Transuretrāla prostatas operāciju veicpalielinātas prostatas gadījumā caur urīnizvadkanālu, kas tiek veikta spinālā narkozē - pēc anestezējošas vielas ievadīšanas mugurkaulā ķermenis zemāk par nabu kļūst nejūtīgs. Caur urīnizvadkanālu tiek ievadīta kamera ar griezošu instrumentu. Prostatas daļa, kura ir palielināta un nospiež urīnizvadkanālu, tiek izgriezta pa maziem gabaliņiem. Prostatas gabaliņi tiek izskaloti ārā. Operācijas beigās urīnpūslī caur urīnizvadkanālu tiek ievadīts ilgkatetrs, caurule, kura nodrošina urīna netraucētu atteci no urīnpūšļa pēcoperācijas periodā.
Vaļēja adenomektomija


Prostatas priekšdziedzera palielināšanās, jeb labdabīgās hiperplāzijas ārstēšana, kuru izmanto obstrukcijas (nosprostojuma) novēršanai.

Operācija tiek veikta spinālā narkozē, caur griezienu vēdera lejasdaļā.

Urīna strūkla atjaunojas tuvākajā laikā pēc operācijas.
Laparoskopiska varikocēles operācija


Varikocēle ir sēklas maisiņu tīklveida venozā pinuma patoloģisks paplašinājums. Varikocēle var radīt gan kosmētisku defektu, gan izraisīt hroniskās sāpes sēklinieku maisiņā, ka arī ir viens no sēklinieku atrofijas un neauglības iemesls vīriešiem. Varikocēle var būt vienpusēji vai abpusēji. Operāciju veic caur maziem griezieniem vēderā ar kameras un speciāliem instrumentiem tiek liģētas paplašinātas vēnas.
Urīnpūšļa akmeņu operācija


Operācijas laikā veic nelielu iegriezumu ādā virs urīnpūšļa vēdera priekšējā sienā, lai izņemtu konkrementus no urīnpūšļa.

Operāciju veic vispārēja anestēzijā vai reģionālā anestēzijā (nejūtīga paliek tikai viena ķermeņa daļa).
Prostatas biopsija


Prostatas biopsiju veic, lai noteiktu, vai pacientam ir prostatas (priekšdziedzera) vēzis.

Biopsijas laikā no priekšdziedzera tiek paņemtas šūnas un aizsūtītas uz laboratoriju.

Visbiežāk biopsija tiek veikta ar dobu adatu. Transrektālās ultrasonogrāfijas laikā, vadoties pēc iegūtā attēla, ārsts caur taisnās zarnas sieniņu ievada priekšdziedzerī adatu. Kad adata tiek izņemta, tajā paliek neliels audu gabaliņš.

Procedūra ir praktiski nesāpīga un norit ātri.
Striktūras operācija


Striktūras operāciju veic urīnizvadkanāla sašaurinājuma gadījumā. Tā ir endoskopiska operācija spinālā narkozē – pēc anestezējošas vielas ievadīšanas mugurkaulā ķermenis zemāk par nabu kļūst nejūtīgs.

Caur urīnizvadkanālu tiek ievadīta kamera ar griezošu instrumentu. Kad sašaurinājums tiek atrasts, tas tiek šķelts redzes kontrolē ar nazīti. Ar kameru tiek izpētīts viss urīnizvadkanāls. Ja tiek konstatēts vēl kāds sašaurinājums, procedūra tiek atkārtota. Operācijas beigās urīnpūslī caur urīnizvadkanālu tiek ievadīts ilgkatetrs, caurule, kura nodrošina urīna netraucētu atteci no urīnpūšļa pēcoperācijas periodā.
Urīna nesaturēšanas operācija


Ķirurģiska terapija, kad ar implantu jeb sietiņu tiek atjaunots zaudētais atbalsts urīnpūslim un nodrošināts saturēšanas mehānisms. Tā ir ķirurģiska operācija, ko veic vispārējā vai spinālā anestēzijā. Operācijas laikā paciente neko nejūt, turklāt vienīgais grieziens ir vagīnā, kas ātri sadzīst. Efekts visbiežāk vērojams kopš operācijas brīža – ar sietiņa starpniecību var izārstēt stresa urīna nesaturēšanu līdz pat 90% gadījumu.

Traumatoloģijas operācijas (veic dr. Ervīns Gudēvičs, Jānis Jansons, Evita Rumba)

Subtotāla dzemdes amputācija (laparotomija)


Subtotāla dzemdes amputācija - dzemdes ķermeņa izņemšana, atstājot dzemdes kaklu.

Šo operāciju visbiežāk pielieto gadījumos, kad konstatēti lieli vai strauji augoši miomas mezgli, kam nepieciešama ķirurģiska terapija. Nereti operācija atrisina pacientes sūdzības - asiņošanu, jo izņemot dzemdi asiņošana vairs nav iespējama, turklāt miomas mezgli nevar atjaunoties, kā arī novērš blakus orgānu darbības traucējumus.

Operāciju veic caur vēdera priekšējo sienu laparotomijas veidā. Laparotomija ir ķirurģiska metode, kas nodrošina pieeju mazā iegurņa orgāniem. Operācijas laikā tiek veikts ādas grieziens, tālāk katrs nākamais audu slānis tiek uzmanīgi pārdalīts, ļaujot ķirurgam veiksmīgi piekļūt orgāniem.
Dzemdes dobuma abrāzija


Procedūru veic īslaicīgā intravenozā anestēzijā. Ar instrumentu palīdzību evakuē materiālu no dzemdes dobuma. Procedūra ilgst 10-15 minūtes. Šo metodi pielieto gan dzemdes asiņošanas apturēšanai, gan tā iemesla diagnostikai. Vēl šo metodi pielieto apstājušās grūtniecības gadījumā, ja tā ir neveiksmīga, vai paciente nevēlas medikamentozo terapiju.
Histerorezektoskopija


Operāciju veic dienas stacionārā plānveida kārtā. Vispārējā narkozē ievada instrumentu ar kameru dzemdes dobumā, un redzes kontrolē veic procedūru. Biežākā indikācija ir izmaiņas dzemdes dobumā, neprecizēta rakstura asiņošana, polipi.
Olvadu un olnīcu operācija (dzemdes piedēkļu)


Operāciju veic, ja ir konstatēts labdabīga rakstura izmaiņas dzemdes piedēkļos, piemēram, dažāda veida olnīcu cistas, endometrioze, iekaisīga rakstura izmaiņas u.c.

Operācija veic ar laparotomijas palīdzību – caur griezienu vēdera lejasdaļā. Izoperētie audi tiek nosūtīti histoloģiskai izmeklēšanai, lai konstatētu, vai pacientei nepieciešama tālāka ārstēšanās.
Operācija uz dzemdes piedēkļiem (laparoskopija)


Dzemdes piedēkļu operācija tiek veikta ar laparoskopisku pieeju. Operācija notiek vispārējā narkozē, veicot trīs vai četrus nelielus (0,5 - 1 cm garumā) griezienus vēdera priekšējā sienā. Lai nodrošinātu labu redzamību operācijas laikā, vēdera dobums tiek piepildīts ar ogļskābo gāzi. Caur nelielajiem griezieniem vēdera dobumā tiek ievadīta speciāla kamera un laparoskopiskie instrumenti, ar kuru palīdzību ginekologs veic operāciju. Operācijas apjoms ir atkarīgs no saslimšanas.
Ķirurģiska kontracepcija ar laparoskopiju


Operācijas laikā tiek veikti trīs apmēram centimetru lieli iegriezumi vēdera priekšējā sienā (nabā un sānos), caur kuriem vēdera dobumā ievada speciālus instrumentus un optiku, kuras kontrolē veic operāciju, izņemot olvadus. Rētas pēc sadzīšanas nav manāmas.
Ķirurģiska kontracepcija ar laparotomiju


Operācijas laikā nedaudz virs kaunuma apmatojuma veic apmēram 10 cm lielu iegriezumu, caur kuru ārsts izņem sievietes olvadus. Atlabšana pēc laparotomijas ir ilgāka un nepatīkamāka.
Totāla histerektomija (laparotomija)


Konvencionāla dzemdes ekstirpācija – dzemdes ķermeņa izņemšana kopā ar dzemdes kaklu.

Nereti dzemdes izņemšana tiek veikta kopā ar dzemdes piedēkļu izņemšanu. Šo operāciju visbiežāk pielieto gadījumos, kad konstatēti lieli vai strauji augoši miomas mezgli, kam nepieciešama ķirurģiska terapija.

Nereti operācija atrisina pacientes sūdzības, piemēram, par asiņošanu, jo izņemot dzemdi, asiņošana vairs nav iespējama, turklāt miomas mezgli nevar atjaunoties, kā arī novērš blakus orgānu darbības traucējumus.

Operāciju veic, atverot vēdera dobumu, caur vēdera priekšējo sienu laparotomijas veidā. Laparotomija ir ķirurģiska metode, kas nodrošina pieeju mazā iegurņa orgāniem ar vienu nelielu griezienu. Katrs nākamais audu slānis tiek uzmanīgi pārdalīts, ļaujot ķirurgam veiksmīgi piekļūt orgāniem. Šī pieeja nepieciešamības gadījumā dod iespēju paplašināt griezienu, tādējādi paplašinot arī operācijas lauku un apjomu, kas ir viena no galvenajām laparotomijas priekšrocībām.
Vagināla histerektomija


Operācijas laikā tiek veikts grieziens caur maksti. Operācija parasti notiek spinālā anestēzijā.
Operācijas laikā izņem dzemdi un dzemdes kaklu no maksts puses, atstājot dzemdes piedēkļus. Biežākais iemesls ir pilnīga dzemdes izkrišana.
Maksts un starpenes plastika


Operācija tiek veikta maksts priekšējās un/vai mugurējās sieniņas noslīdējuma gadījumā. Bieži to veic kopā ar vaginālu histerektomiju.
Bartolini dziedzera cistas izlobīšana


Bartolini dziedzera cistas izlobīšana ir efektīvākais veids, kā cīnīties ar šī dziedzera, kas veic maksts mitrināšanu, ārstēšanu, jo tā iekaisumi, kas pārvēršas cistā, ir bieži sastopama saslimšana seksuāli aktīvām sievietēm.

Uroloģijas operācijas (veic dr. Guntis Smiltāns)

Cirkumcīzija


Cirkumcīzija ir apgraizīšana, jeb ķirurģiska priekšādiņas nogriešana.

Cirkumcīziju veic šādos gadījumos: priekšādiņas sašaurinājums, kas rada neiespējamību pārvilkt to pāri dzimumlocekļa galviņai, recidīvējoša parafimoze (jūtamas izteiktas sāpes, tūrska, kuras dēļ priekšādiņu vairs nevar pārvilkt pāri dzimumlocekļa galviņai), hronisks iekaisums priekšādiņā un dzimumlocekļa galviņā, priekšādiņas jaunveidojumi, kosmētiskos nolūkos.
Hidrocēles operācija


Hidrocēle ir sēklinieku slimība, kad starp sēklinieku maisiņa apvalkiem uzkrājas šķidrums. Tā var būt gan iedzimta, gan iegūta. Parasti šķidrums uzkrājās lēni un simptomi nav jūtami, manāms tikai vizuāls defekts.

Operāciju veic kosmētiskos nolūkos vai, ja hidrocēle savu izmēru dēļ rada diskomfortu un sāpes. Hidrocēles plastika notiek caur nelielu griezumu sēklinieku maisiņā, caur kuru tiek izdalīts hidrocēles maiss, evakuēts šķidrums un izgriezts hidrocēles apvalks.

Spermatocēle ir sēklinieku piedēkļa slimība, veidojot mazu dobumu sēklinieka piedēklī, kas pildīts ar šķidrumu. Tas var rasties senas infekcijas rezultātā. Spermatocēle ir nesāpīga, kamēr nekļūst pārāk liela un nerada diskomfortu.

Operācija tiek veikta caur nelielu iegriezumu sēklinieku maisiņā virs veidojuma, caur kuru spermatocēli izdala un izņem.
Vazektomija


Vazektomija ir vīriešu ķirurģiskā kontracepcija, kad tiek pārgriezti un pārsieti abpusēji sēklas saites, caur kurām no sēkliniekiem tiek izvadīti gatavi spermatozoīdi.

Operācija tiek veikta caur maziem griezieniem sēklinieku maisiņā, caur kuriem tiek atrastas, izdalītas un pārdalītas sēklas saites. Operācija neietekmē erekciju un seksuālu funkciju.

Operācaiju var veikt lokālā vai spinālā anestēzijā.
Orhektomija


Abpusēja orhektomija jeb ķirurģiskā kastrācija ir ķirurģiska procedūra, kuras gaitā tiek izņemti abi sēklinieki, vai iekaisuma gadījumā viens.

Šo ārstēšanas metodi izmanto lokāli izplatīta prostatas vēža gadījumā ar mērķi apturēt adrogēnu ražošanu.

Operācija notiek spinālā anestēzijā, veicot griezumu sēklinieku maisiņā un izņemot sēklinieku(-s).

Komplikācijas novērotas reti. Vairumā gadījumu operācija neietekmē sēklinieku maisiņa izskatu.
Transuretrāla prostatas operācija


Transuretrāla prostatas operāciju veicpalielinātas prostatas gadījumā caur urīnizvadkanālu, kas tiek veikta spinālā narkozē - pēc anestezējošas vielas ievadīšanas mugurkaulā ķermenis zemāk par nabu kļūst nejūtīgs. Caur urīnizvadkanālu tiek ievadīta kamera ar griezošu instrumentu. Prostatas daļa, kura ir palielināta un nospiež urīnizvadkanālu, tiek izgriezta pa maziem gabaliņiem. Prostatas gabaliņi tiek izskaloti ārā. Operācijas beigās urīnpūslī caur urīnizvadkanālu tiek ievadīts ilgkatetrs, caurule, kura nodrošina urīna netraucētu atteci no urīnpūšļa pēcoperācijas periodā.
Vaļēja adenomektomija


Prostatas priekšdziedzera palielināšanās, jeb labdabīgās hiperplāzijas ārstēšana, kuru izmanto obstrukcijas (nosprostojuma) novēršanai.

Operācija tiek veikta spinālā narkozē, caur griezienu vēdera lejasdaļā.

Urīna strūkla atjaunojas tuvākajā laikā pēc operācijas.
Laparoskopiska varikocēles operācija


Varikocēle ir sēklas maisiņu tīklveida venozā pinuma patoloģisks paplašinājums. Varikocēle var radīt gan kosmētisku defektu, gan izraisīt hroniskās sāpes sēklinieku maisiņā, ka arī ir viens no sēklinieku atrofijas un neauglības iemesls vīriešiem. Varikocēle var būt vienpusēji vai abpusēji. Operāciju veic caur maziem griezieniem vēderā ar kameras un speciāliem instrumentiem tiek liģētas paplašinātas vēnas.
Urīnpūšļa akmeņu operācija


Operācijas laikā veic nelielu iegriezumu ādā virs urīnpūšļa vēdera priekšējā sienā, lai izņemtu konkrementus no urīnpūšļa.

Operāciju veic vispārēja anestēzijā vai reģionālā anestēzijā (nejūtīga paliek tikai viena ķermeņa daļa).
Prostatas biopsija


Prostatas biopsiju veic, lai noteiktu, vai pacientam ir prostatas (priekšdziedzera) vēzis.

Biopsijas laikā no priekšdziedzera tiek paņemtas šūnas un aizsūtītas uz laboratoriju.

Visbiežāk biopsija tiek veikta ar dobu adatu. Transrektālās ultrasonogrāfijas laikā, vadoties pēc iegūtā attēla, ārsts caur taisnās zarnas sieniņu ievada priekšdziedzerī adatu. Kad adata tiek izņemta, tajā paliek neliels audu gabaliņš.

Procedūra ir praktiski nesāpīga un norit ātri.
Striktūras operācija


Striktūras operāciju veic urīnizvadkanāla sašaurinājuma gadījumā. Tā ir endoskopiska operācija spinālā narkozē – pēc anestezējošas vielas ievadīšanas mugurkaulā ķermenis zemāk par nabu kļūst nejūtīgs.

Caur urīnizvadkanālu tiek ievadīta kamera ar griezošu instrumentu. Kad sašaurinājums tiek atrasts, tas tiek šķelts redzes kontrolē ar nazīti. Ar kameru tiek izpētīts viss urīnizvadkanāls. Ja tiek konstatēts vēl kāds sašaurinājums, procedūra tiek atkārtota. Operācijas beigās urīnpūslī caur urīnizvadkanālu tiek ievadīts ilgkatetrs, caurule, kura nodrošina urīna netraucētu atteci no urīnpūšļa pēcoperācijas periodā.
Urīna nesaturēšanas operācija


Ķirurģiska terapija, kad ar implantu jeb sietiņu tiek atjaunots zaudētais atbalsts urīnpūslim un nodrošināts saturēšanas mehānisms. Tā ir ķirurģiska operācija, ko veic vispārējā vai spinālā anestēzijā. Operācijas laikā paciente neko nejūt, turklāt vienīgais grieziens ir vagīnā, kas ātri sadzīst. Efekts visbiežāk vērojams kopš operācijas brīža – ar sietiņa starpniecību var izārstēt stresa urīna nesaturēšanu līdz pat 90% gadījumu.

Jebkurai operācijai ir iespējamas komplikācijas infekcija, asiņošana; laparoskopiskām operācijām – iekšējo orgānu bojājumi. Nereti laparoskopisku operāciju laikā ķirurgam nākas pāriet uz laparotomisku operāciju.

Par iespējamām komplikācijām un citiem ar operāciju saistītiem jautājumiem vērsties pie ārsta - speciālista.

Aktualitātes