top of page

Dāvina D vitamīnu jaundzimušajiem

28.02.2022.

Kuldīgas slimnīcas neonatoloģe Ramona Irbe (kreisajā pusē) un galvenā ārste Agate Zīverte (labajā pusē) no SIA Sagitus pārstāves Ievas Pelītes saņem D vitamīnu jaundzimušajiem.

Rūpējoties par jaundzimušo un viņu vecāku veselību, Latvijas farmācijas uzņēmums Sagitus šī gada 28. februārī Kuldīgas slimnīcai dāvina D vitamīnu. Tas tiks visiem mazuļiem, kas šī gada martā un aprīlī piedzims Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā.


Rūpējoties par zīdaini, ir nepieciešams ļoti rūpīgi sekot D vitamīna pareizai un pietiekamai uzņemšanai. D vitamīns ir vajadzīgs bērna kaulu un zobu normālai attīstībai un augšanai, normālas imūnsistēmas darbībai un muskuļu darbības uzturēšanai. Lai arī mammas piens ir pats labākais mazulim, dažkārt objektīvu iemeslu dēļ, D vitamīna daudzums tajā var nebūt pietiekams.


SIA Sagitus pārstāve Ieva Pelīte skaidro, ka vispasaules pandēmija, ko ir izraisījis Covid-19 vīruss, apliecina, ka patlaban īpaši būtiski ir uzņemt D vitamīnu pietiekamā daudzumā – gan jaundzimušajiem, gan jaunajiem vecākiem. Tamdēļ SIA Sagitus, sadarbībā ar Latvijas slimnīcu dzemdību nodaļām, ir nolēmuši jaundzimušajiem dāvināt D vitamīnu. Dāvinājumu jau ir saņēmusi Vidzemes slimnīca, Rēzeknes slimnīca un Daugavpils Reģionālā slimnīca.”


28. februārī SIA Sagitus dāvinājums – gandrīz simts D vitamīna iepakojumi – sasniedza Kuldīgas slimnīcu. To saņēma Kuldīgas slimnīcas galvenā ārste Agate Zīverte un neonatoloģe Dr.Ramona Irbe. Pateicoties SIA Sagitus idejai, martā un aprīlī dzimušie bērni, saņems katrs pa iepakojumam. Tos, dodoties mājās no dzemdību nodaļas, jaundzimušā vecākiem, iedos nodaļas personāls.


Kuldīgas slimnīcas neonatoloģe Dr.Ramona Irbe uzņēmuma labās gribas žestu un rūpes novērtē atzinīgi:

“Lai arī D vitamīnu bērnam parasti nozīmē pediatrs vai ģimenes ārsts, mēs jau dzemdību nodaļā varam pievērst vecāku uzmanību D vitamīna lietošanas nozīmei. Pēc bērniņa piedzimšanas, vecākiem dažu dienu laikā ir jāapgūst un jāuztver ļoti daudz svarīgas informācijas. Uzdāvinātais D vitamīns vecākiem atgādinās arī par šo aspektu bērna pareizai attīstībai!”

D vitamīns ir svarīgs visos vecumos. To mēdz dēvēt arī par saules vitamīnu, jo saules UV B starojums ir tas, kam būtu jānodorošina apmēram 90% no cilvēkam nepieciešamā D vitamīna daudzumu. Otrs D vitamīna avots ir uzturs. Mūsu platuma grādos saules gaisma un uzturs bieži nav pietiekams D vitamīna avots un apmēram 85% Latvijas iedzīvotāju ir D vitamīna nepietiekamība. Tāpēc D vitamīns papildus jāuzņem D vitamīnu saturošu preparāta veidā.


Plašāka informācija www.Dvitamins.lv, tomēr Kuldīgas slimnīca atgādina, ka vislabākais konsultants Jums būs pediatrs vai ģimenes ārsts.

コメント


bottom of page