top of page
cuska.png

REHABILITĀCIJAS NODAĻA

Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā piedāvā saņemt valsts apmaksātu vai maksas ārstniecisko rehabilitāciju profesionālu speciālistu pavadībā. Šis ir viens no modernākajiem rehabilitācijas centriem valstī, un te strādā vairāk nekā 20 speciālisti, kuri pēc pacientiem smagām traumām vai slimībām palīdz ātrāk atgriezties ierastajā dzīves ritmā.

Valsts apmaksāto rehabilitāciju var saņemt pacienti pēc traumām, operācijām, smagām saslimšanām,

Kontaktinformācija:

Nodaļa atrodas Kuldīgas slimnīcas 2. stāvā

Darba laiks: darba dienās 8.00–17.00

 26452416

piemēram, insulta, pacienti, kuri slimo ilgstoši (vairāk nekā trīs mēnešus), kā arī citi pacienti, ja ir rehabilitologa, vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta atzinums rehabilitācijas nepieciešamībai. Bezmaksas pakalpojumus var saņemt bērni līdz 18 gadiem un tās iedzīvotāju grupas, kurām pēc likuma pienākas atvieglojumi.

Valsts apmaksātās rehabilitācijas saņemšanas kārtība: 

 • Lai saņemtu valsts apmaksātu medicīnisko rehabilitāciju, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta vai speciālista, kurš, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā var izsniegt nosūtījumu rehabilitologa, jeb fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta ambulatorai konsultācijai.

 • Rehabilitologs, jeb fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas, ir tiesīgs izstrādāt medicīniskās rehabilitācijas plānu un izsniegt nosūtījumu valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas saņemšanai.

Pacients var saņemt rehabilitāciju ambulatori vai dienas stacionārā.

 • Rehabilitācija ambulatori notiek – pacients apmeklē medicīniskās rehabilitācijas nodarbības pēc plāna, iepriekš pierakstoties noteiktā laikā un dienā.

 • Dienas stacionārā pacientam iespējams saņemt četras un vairāk procedūras dienā, maksājot tikai pacienta iemaksu – 7,00 EUR par dienu (izņemot no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotās iedzīvotāju grupas). Pacientam ir nodrošināta atpūtas vieta, kur tas var atpūsties starp procedūrām. 

 

! Rehabilitācijas pakalpojumu var saņemt arī cilvēki, kuri pēc pašu iniciatīvas speciālistu klātbūtnē vēlas uzlabot savu fizisko veselību un pašsajūtu. Tas ir maksas pakalpojums un to iespējams saņemt pēc individuāla pieraksta, sazinoties ar rehabilitācijas nodaļas reģistratūru pa tālruni 63374035 vai 26452416. Pakalpojuma cena tiek piemērota pēc Kuldīgas slimnīcas cenrāža, kas pieejams www.kuldigasslimnica.lv, kā arī klātienē Rehabilitācijas nodaļā, Aizputes ielā 22.

Nodaļā procedūru klāsts ir daudzveidīgs:

 • Rehabilitologa, jeb fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija"
  Profilakse, diagnostika, ārstēšana un rehabilitācijas pasākumu vadīšana visa vecuma pacientiem ar funkcionālām pārmaiņām, ko radījušas slimību un traumu sekas. Ārsts veic izmeklējumus, novērtē funkcijas, sastāda rehabilitācijas plānu.
 • Fizioterapija
  Spēj novērst vai mazināt kustību traucējumu, sāpju, tūskas, samazināta slodzes izturības problēmas. Fizioterapeits var palīdzēt: pie dažādām kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanām: piemēram, locītavu artrozes, reimatoīdā poliartrīta, dažādām mugurkaulāja saslimšanām; atveseļošanās posmā pēc dažādām traumām; pie nervu sistēmas saslimšanām un traumām, piemēram, smadzeņu asinsrites traucējumu (insulta) sekām, cerebrālās triekas, muguras un galvas smadzeņu traumatisku bojājumu sekām, polineiropātijas; pie sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām, piemēram, atveseļošanās periodā pēc miokarda infarkta un pēc dažādām sirds operācijām; pie elpošanas sistēmas saslimšanām, piemēram, bronhiālās astmas, hroniska bronhīta. Svarīgs veiksmīgas fizioterapijas priekšnosacījums ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanās procesā. Kā galvenās fizioterapeitiskās ārstēšanas metodes var minēt: terapeitiskie vingrinājumi (gan aktīvi, gan pasīvi; ar dažādu mērķi (muskuļu funkciju uzlabošanai, elpošanas funkciju uzlabošanai, ķermeņa izjūtas veicināšanai), ar un bez dažādiem rīkiem), līdzsvara un koordinācijas treniņš, relaksācijas tehnikas, pozicionēšana, mīksto audu tehnikas un locītavu mobilizācija, speciālas terapijas.
 • Ergoterapija
  Pielieto cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pēc pārciesta insulta, ar galvas traumām, lūzumiem, perifēro nervu bojājumiem, politraumām, reimatoloģiskām saslimšanām, apdegumiem, psihiskām saslimšanām, vai cilvēkiem, kuriem nepieciešamas konsultācijas par vides pieejamību, ergonomikas principu pielietošanu darba vidē vai mājas ikdienas dzīves nodarbju veikšanas laikā. Ergoterapeita galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt/atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.
 • Psihologs
  Sniedz pacientam konsultācijas un palīdz izprast grūtības, to rašanās iemeslus un mehānismus, meklēt jaunus risinājuma veidus, apzināties savas stiprās puses un resursus, saprast savas dzīves mērķus un vēlmes. Psihologs grūtību risināšanas procesā palīdz cilvēkam atklāt un izmantot paša iekšējos resursus. Konsultācijas notiek tikai par maksu.
 • Podologs
  Ārstniecisko pēdu aprūpi sniedz tikai diabēta slimniekiem par valsts finansējumu. Tas veiksmīgi risina pēdu un nagu problēmas, pielietojot dažādas terapijas metodes. Galvenās pēdu problēmas, kuras var risināt ārstnieciskā pēdu aprūpe ir: ādas sabiezējumi, plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos, ieauguši nagi, nagu formas un krāsas izmaiņas, varžacis, kārpas, čūlas, ādas un nagu sēnītes u.c.
 • Fizikālās medicīnas procedūras
  Izmanto dažādu slimību ārstēšanā, piemēram, osteohondrozes, locītavu, asinsvadu, elpošanas un gremošanas orgānu slimību gadījumā; tā ļauj samazināt zāļu devas, saīsināt atveseļošanās laiku, mazināt sarežģījumu iespējas. Fizikālās medicīnas procedūras pielieto pie: balsta un kustību aparāta slimībām (sāpēm mugurā, kājās, rokās), locītavu slimībām (sāpēm locītavās), elpošanas ceļu slimībām (vīrusu infekcijām, bronhītiem, plaušu iekaisumiem), nervu sistēmas slimībām, ķirurģiskām slimībām un stāvokļiem pēc traumām, ginekoloģiskām un uroloģiskām saslimšanām, ausu, kakla, deguna slimībām, acu slimībām, zobu slimībām, ādas slimībām, kuņģa-zarnu trakta slimībām, aptaukošanās, limfas sastrēgumiem kājās un rokās, kāju vēnu nepietiekamība, cukura diabēta komplikācijām. Rehabilitācijas nodaļā nodrošina fizikālās terapijas veidus: ultraīsviļņu terapiju, diadinamoterapiju, interferences strāvas, transkutānā elektroneirostimulāciju, mikroviļnu terapiju, ultraskaņas terapiju un fonoforēzi, polarizētās gaismas terapiju, magnētterapiju.
 • Teipošana
  Teipa lentes nesatur medikamentus, tas ir plāksteris, kura mērķis ir atvieglot muskuļu un locītavu sāpes, kas radušās traumu, iekaisumu, pārslodzes rezultātā. Teips veicina muskuļu darbību un atbalsta saistaudus, stimulē ādas mehanoreceptorus. Kinezioloģisko teipu parasti izmanto kā atbalstu, kārtīgi nostiepjot, lai nepieļautu nepareizas locītavu kustības, tā saglabājot to stabilitāti. Tas atslābina muskuļus, dziedē un mazina sāpes. “Cross” teips ir neliels, neelastīgs plāksteris, kas izstrādāts režģa formā. To lieto lokālā problēmzonā – uz sasitumiem, nelieliem asinsizplūdumiem, sāpīgas zonas muskulī, bioloģiski aktīvajos punktos. Tas ietekmē un regulē konkrēta muskuļa darbību, uzlabo asinsriti, limfas atteci, stabilizē enerģijas plūsmu organismā. Sporta teipu bieži lieto locītavu fiksēšanai, jo tas ir stingrs un neelastīgs. To izmanto lielas nestabilitātes gadījumos, kad nepieciešama locītavu atslogošana.
 • Ārstnieciskā masāža
  Uzlabo ķermeņa fizisko stāvokli, kā arī atjauno garīgu un emocionālu līdzsvaru, palīdz mobilizēt iekšējos resursus, lai ātrāk atveseļotos pēc traumām, kā arī muskuļu un skeleta sistēmu saslimšanām rehabilitācijas periodā.
 • Zemūdens masāža
  Vispārējā ķermeņa masāža ūdenī, izmantojot ūdens radītā spiediena strūklu klasiskās masāžas paņēmienu veikšanai, kas uz cilvēka ķermeni iedarbojas spēcīgāk par jebkuru roku masāžu, turklāt ārstniecisks efekts tiek iegūts arī no ūdens.
 • Slinga terapija
  Aktīvas ārstēšanas un vingrojumu sistēma, kuru pielieto: pacientu rehabilitācijā, izmantojot speciālu aprīkojumu, pie kustību un balsta aparāta problēmām, galvas vai muguras sāpēm.
 • Skeleta zemūdens distrakcija
  Saudzīga mugurkaula stiepšana baseinā, izmantojot tehniku, kad uz kakla novieto divas plāksnes, galvu noturot virs ūdens, bet pārējo ķermeni iegremdējot ūdenī, tiek nostiepts mugurkauls.
 • Ārstnieciskā vingrošana ūdenī
  Kustību terapija baseinā fizioterapeita uzraudzībā, kuras mērķis ir mazināt un likvidēt pacienta funkcionālos traucējumus un sāpes, relaksēt, noņemt emocionālo un fizisko sasprindzinājumu, stiprināt nervu-maņu sistēmu, uzlabot vielmaiņu. Vingrošana ūdenī ieteicama pacientiem ar: palielinātu svaru, mazkustīgu dzīvesveidu, perifērās un centrālās nervu sistēmas bojājumiem, muguras sāpju problēmām, sirds-asinsvadu slimībām, elpošanas sistēmas slimībām.
 • Mehanoterapija
  Lieto nevis kā patstāvīgu metodi, bet kā papildinājumu ārstnieciskajai vingrošanai pēc traumām, nervu un locītavu slimībām, izmantojot īpaši konstruētus aparātus un rīkus fizisku vingrinājumu pildīšanai, piemēram, kardiovelotrenažieri, steperi, tredmilu (skrejceļš ar ķermeņa svara atslodzes iekārtu), spēka trenažieris, aktīvo-pasīvo kustību trenažieris kājām un rokām, pasīvo kustību izstrādes aparāts gūžai, ceļiem un potītēm. Aparāti tiek pielāgoti noteiktām locītavām un muskuļu grupām.
 • Siltuma terapija
  Fizioterapijas procesā realizē vispārējo siltuma procedūru vai siltuma aplikāciju terapiju. Vispārējā siltuma procedūra – būtiski ietekmē centrālās nervu sistēmas un muskuļu-nervu aparāta darbību kopumā. Vienlaikus uzlabojas psihoemocionālais stāvoklis – miegs, garastāvoklis, pašsajūta, uzmanība utt. Procedūra ietekmē arī nervu sistēmu, paplašinoties perifēriskajiem asinsvadiem ādā, zemādas audos un muskuļos. Asinis pastiprināti tiek novirzītas no galvas smadzenēm, mazinot psiholoģisko un muskuļu spriedzi. Apmeklējuma ilguma un biežuma nepieciešamību nosaka speciālists. Lokāla siltuma aplikācijas izmanto, lai mazinātu sāpes, palielinātu kustību apjomu un audu elastību, paātrinātu dzīšanas procesu, uzlabotu vielmaiņu, samazinātu nervu uzbudinājumu. Lokāla virspusēja siltuma aplikāciju pielieto ortopēdiskajiem un reimatoloģiskajiem pacientiem, pacientiem ar mīksto audu traumām (hroniskajā fāzē) un citām pacientu grupām.
 • Limfodrenāža
  Kāju, roku vai ķermeņa masāža ar mainīgu gaisa spiedienu, kas veido maigus un ritmiskus viļņus pie aparāta pievienotos zābakos vai kombinezonā. Limfodrenāža uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, aktivizē vielmaiņu ādas taukšūnās, ārstē celulītu, palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus, novērš liekā šķidruma uzkrāšanos, stiprina saistaudus, tonizē ādu, samazina ķermeņa apjomu, mazina nogurumu un relaksē.
 • Sāls terapija
  Sāls istabā no speciāla aparāta izdalās sāls joni, kurus elpojot tiek attīrīta, mitrināta un nomierināta elpceļu gļotāda, stabilizēta nervu sistēma un uzlabota vielmaiņa. Sāls terapija ieteicama astmas profilaksei, kā arī cilvēkiem, kuriem ir regulāras elpceļu saslimšanas – iesnas, klepus, mandeļu un/ vai ausu iekaisums, stress un bezmiegs, ādas slimības.
 • Tehniskais ortopēds
  Ārsts, kurš specializējies kustību un balsta aparāta traumu un slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Pieejamie pakalpojumi: tehniskie palīglīdzekļi (ortozes, medicīniskās korsetes, locītavu fiksatori u.c.), bezmaksas konsultācijas par ekstremitāšu protezēšanu, ortozēšanu (pasūtīšana, pielaikošana, izdošana. Arī par valsts budžeta līdzekļiem), dinamiskā podometrija, jeb pēdu noslodzes diagnostika kustībā (cilvēkam ejot) ar datoru, kas precīzi parāda slodzes sadalījumu pēdā gaitas laikā un nodrošina pilnvērtīgu informāciju par pēdas stāvokli un funkciju; individuālas ortopēdiskas zolītes izgatavošana. Reizi mēnesī pieņem un konsultē tehniskais ortopēds Agris Briedis (pieraksts pa tālr. 23378456, 27767170).
 • Uztura speciālists
  Veic ar uzturu un pārtiku saistītos pētījumus, plānošanu un analīzi. Uztura terapijas laikā cilvēks pamazām apgūst jaunus uztura paradumus un kopā ar speciālistu izveido optimālu ēšanas modeli katram pacientam individuāli, ņemot vērā ķermeņa masas indeksu, ķermeņa uzbūvi, vecumu, dzimumu, fiziskās aktivitātes, saslimšanas.
 • Audiologopēds
  Novērtē, diagnosticē un strādā ar valodas, runas, balss un rīšanas traucējumiem, kas radušies dēļ: neiroloģiskas saslimšanas (galvas smadzeņu traumas, insults, demence, Parkinsona slimība, amiotrofā laterālā skleroze u.c.), traucētām elpceļu, barības trakta funkcijām (hronisks klepus, nepareiza elpošana vai nepietiekama elpceļu aizsardzība, traucēts balss saišu kustīgums, traheotomija), artikulācijas struktūru izmaiņām (izmainīts zobu sakodiens, oromotora disfunkcija), rīkles izmaiņām (augšējo elpceļu obstrukcija, traucēta mīksto aukslēju darbība), balsenes izmaiņām (balss saišu patoloģijas, trahejas stenoze).

Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas komanda

Dana-Voitko.jpg

Vecākā fizioterapeite
Dana Paiča

kontakti-2.png

Ārste
Daiga Bruzgule

Inga-Heidemane.jpg
Zaiga-Kalnberza-Ribule.jpg

Administratore
Inga Heidemane

Ārste
Zaiga Kalnbērza-Ribule

kontakti-2.png

Ergoterapeite
Selga Kancāne

kontakti-2.png

Fizioterapeite
Agnese Zeidaka

kontakti-2.png

Ārste
Jūlija Čerešņeva

kontakti-2.png

Fizioterapeite
Māra Laube

Valdis-Devjatnikovs.jpg

Fizioterapeits
Valdis Devjatņikovs

Nadija-Strazdina-(2).jpg
Zane-Votena-(2).jpg

Fizioterapeite
Nadija Strazdiņa

Fizioterapeite
Zane Votēna

Aigars-Strakis.jpg

Fizioterapeits
Aigars Strāķis

Guntars-Strakis.jpg

Fizioterapeits
Guntars Strāķis

Santa-Zauere.jpg

Fizioterapeite
Santa Zauere

Kristine-Malniece.jpg

Fizioterapeite
Kristīne Mālniece

kontakti-2.png

Fizioterapeite
Patrīcija Diāna Fogele

Masiere_Sanita Ukavica.jpg

Masiere
Sanita Ukavica

Eva-Kinca.jpg

Audiologopēde
Eva Balode

marita-klavina.jpg

Pēdu aprūpes speciāliste
Marita Kļaviņa

kontakti-2_edited.png

Masiere
Ance Segliņa

Katrina Spuleniece.jpg

Uztura speciāliste
Katrīna Spuleniece-Aišpure

Jana-Balode.jpg

Fizikālās terapijas un rehabilitācijas māsa
Jana Balode

Anita-Meiere.jpg

Podoloģe
Anita Meiere

kontakti-2.png

Pacientu reģistratore
Mārīte Egle

kontakti-2.png

Fizikālās medicīnas māsa
Daiga Celmiņa

kontakti-2.png

Podoloģe
Dace Himiča

Aktualitātes

bottom of page