
REHABILITĀCIJAS NODAĻA
Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā piedāvā saņemt valsts apmaksātu vai maksas ārstniecisko rehabilitāciju profesionālu speciālistu pavadībā. Šis ir viens no modernākajiem rehabilitācijas centriem valstī, un te strādā vairāk nekā 20 speciālisti, kuri pēc pacientiem smagām traumām vai slimībām palīdz ātrāk atgriezties ierastajā dzīves ritmā.
Valsts apmaksāto rehabilitāciju var saņemt pacienti pēc traumām, operācijām, smagām saslimšanām,
Kontaktinformācija:
Nodaļa atrodas Kuldīgas slimnīcas 2. stāvā
Darba laiks: darba dienās 8.00–17.00
63374035, 26452416
piemēram, insulta, pacienti, kuri slimo ilgstoši (vairāk nekā trīs mēnešus), kā arī citi pacienti, ja ir rehabilitologa, vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta atzinums rehabilitācijas nepieciešamībai. Bezmaksas pakalpojumus var saņemt bērni līdz 18 gadiem un tās iedzīvotāju grupas, kurām pēc likuma pienākas atvieglojumi.
Valsts apmaksātās rehabilitācijas saņemšanas kārtība:
-
Lai saņemtu valsts apmaksātu medicīnisko rehabilitāciju, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta vai speciālista, kurš, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā var izsniegt nosūtījumu rehabilitologa, jeb fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta ambulatorai konsultācijai.
-
Rehabilitologs, jeb fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas, ir tiesīgs izstrādāt medicīniskās rehabilitācijas plānu un izsniegt nosūtījumu valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas saņemšanai.
Pacients var saņemt rehabilitāciju ambulatori vai dienas stacionārā.
-
Rehabilitācija ambulatori notiek – pacients apmeklē medicīniskās rehabilitācijas nodarbības pēc plāna, iepriekš pierakstoties noteiktā laikā un dienā.
-
Dienas stacionārā pacientam iespējams saņemt četras un vairāk procedūras dienā, maksājot tikai pacienta iemaksu – 7,00 EUR par dienu (izņemot no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotās iedzīvotāju grupas). Pacientam ir nodrošināta atpūtas vieta, kur tas var atpūsties starp procedūrām. Tiem, kuriem ir sarežģīti vakaros nokļūt mājās, piemaksājot 10 EUR un iepriekš saskaņojot, ir iespējams palikt arī pa nakti.
! Rehabilitācijas pakalpojumu var saņemt arī cilvēki, kuri pēc pašu iniciatīvas speciālistu klātbūtnē vēlas uzlabot savu fizisko veselību un pašsajūtu. Tas ir maksas pakalpojums un to iespējams saņemt pēc individuāla pieraksta, sazinoties ar rehabilitācijas nodaļas reģistratūru pa tālruni 63374035 vai 26452416. Pakalpojuma cena tiek piemērota pēc Kuldīgas slimnīcas cenrāža, kas pieejams www.kuldigasslimnica.lv, kā arī klātienē Rehabilitācijas nodaļā, Aizputes ielā 22.
Nodaļā procedūru klāsts ir daudzveidīgs:
Rehabilitologa, jeb fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija
Profilakse, diagnostika, ārstēšana un rehabilitācijas pasākumu vadīšana visa vecuma pacientiem ar funkcionālām pārmaiņām, ko radījušas slimību un traumu sekas. Ārsts veic izmeklējumus, novērtē funkcijas, sastāda rehabilitācijas plānu.
Fizioterapija
Svarīgs veiksmīgas fizioterapijas priekšnosacījums ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanās procesā. Kā galvenās fizioterapeitiskās ārstēšanas metodes var minēt: terapeitiskie vingrinājumi (gan aktīvi, gan pasīvi; ar dažādu mērķi (muskuļu funkciju uzlabošanai, elpošanas funkciju uzlabošanai, ķermeņa izjūtas veicināšanai), ar un bez dažādiem rīkiem), līdzsvara un koordinācijas treniņš, relaksācijas tehnikas, pozicionēšana, mīksto audu tehnikas un locītavu mobilizācija, speciālas terapijas.
Ergoterapija
Psihologs
Podologs
Ārstniecisko pēdu aprūpi sniedz tikai diabēta slimniekiem par valsts finansējumu. Tas veiksmīgi risina pēdu un nagu problēmas, pielietojot dažādas terapijas metodes. Galvenās pēdu problēmas, kuras var risināt ārstnieciskā pēdu aprūpe ir: ādas sabiezējumi, plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos, ieauguši nagi, nagu formas un krāsas izmaiņas, varžacis, kārpas, čūlas, ādas un nagu sēnītes u.c.
Fizikālās medicīnas procedūras
Rehabilitācijas nodaļā nodrošina fizikālās terapijas veidus: ultraīsviļņu terapiju, diadinamoterapiju, interferences strāvas, transkutānā elektroneirostimulāciju, mikroviļnu terapiju, ultraskaņas terapiju un fonoforēzi, polarizētās gaismas terapiju, magnētterapiju.
Ārstnieciskā masāža
Uzlabo ķermeņa fizisko stāvokli, kā arī atjauno garīgu un emocionālu līdzsvaru, palīdz mobilizēt iekšējos resursus, lai ātrāk atveseļotos pēc traumām, kā arī muskuļu un skeleta sistēmu saslimšanām rehabilitācijas periodā.
Zemūdens masāža
Slinga terapija
Skeleta zemūdens distrakcija
Saudzīga mugurkaula stiepšana baseinā, izmantojot tehniku, kad uz kakla novieto divas plāksnes, galvu noturot virs ūdens, bet pārējo ķermeni iegremdējot ūdenī, tiek nostiepts mugurkauls.
Ārstnieciskā vingrošana ūdenī
Vingrošana ūdenī ieteicama pacientiem ar: palielinātu svaru, mazkustīgu dzīvesveidu, perifērās un centrālās nervu sistēmas bojājumiem, muguras sāpju problēmām, sirds-asinsvadu slimībām, elpošanas sistēmas slimībām.
Mehanoterapija
Lieto nevis kā patstāvīgu metodi, bet kā papildinājumu ārstnieciskajai vingrošanai pēc traumām, nervu un locītavu slimībām, izmantojot īpaši konstruētus aparātus un rīkus fizisku vingrinājumu pildīšanai, piemēram, kardiovelotrenažieri, steperi, tredmilu (skrejceļš ar ķermeņa svara atslodzes iekārtu), spēka trenažieris, aktīvo-pasīvo kustību trenažieris kājām un rokām, pasīvo kustību izstrādes aparāts gūžai, ceļiem un potītēm. Aparāti tiek pielāgoti noteiktām locītavām un muskuļu grupām.
Siltuma terapija
Fizioterapijas procesā realizē vispārējo siltuma procedūru vai siltuma aplikāciju terapiju.
Vispārējā siltuma procedūra – būtiski ietekmē centrālās nervu sistēmas un muskuļu-nervu aparāta darbību kopumā. Vienlaikus uzlabojas psihoemocionālais stāvoklis – miegs, garastāvoklis, pašsajūta, uzmanība utt. Procedūra ietekmē arī nervu sistēmu, paplašinoties perifēriskajiem asinsvadiem ādā, zemādas audos un muskuļos. Asinis pastiprināti tiek novirzītas no galvas smadzenēm, mazinot psiholoģisko un muskuļu spriedzi. Apmeklējuma ilguma un biežuma nepieciešamību nosaka speciālists.
Lokāla siltuma aplikācijas izmanto, lai mazinātu sāpes, palielinātu kustību apjomu un audu elastību, paātrinātu dzīšanas procesu, uzlabotu vielmaiņu, samazinātu nervu uzbudinājumu. Lokāla virspusēja siltuma aplikāciju pielieto ortopēdiskajiem un reimatoloģiskajiem pacientiem, pacientiem ar mīksto audu traumām (hroniskajā fāzē) un citām pacientu grupām.
Limfodrenāža
Kāju, roku vai ķermeņa masāža ar mainīgu gaisa spiedienu, kas veido maigus un ritmiskus viļņus pie aparāta pievienotos zābakos vai kombinezonā. Limfodrenāža uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, aktivizē vielmaiņu ādas taukšūnās, ārstē celulītu, palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus, novērš liekā šķidruma uzkrāšanos, stiprina saistaudus, tonizē ādu, samazina ķermeņa apjomu, mazina nogurumu un relaksē.
Sāls terapija
Sāls istabā no speciāla aparāta izdalās sāls joni, kurus elpojot tiek attīrīta, mitrināta un nomierināta elpceļu gļotāda, stabilizēta nervu sistēma un uzlabota vielmaiņa. Sāls terapija ieteicama astmas profilaksei, kā arī cilvēkiem, kuriem ir regulāras elpceļu saslimšanas – iesnas, klepus, mandeļu un/ vai ausu iekaisums, stress un bezmiegs, ādas slimības.
Tehniskais ortopēds
Reizi mēnesī pieņem un konsultē tehniskais ortopēds Agris Briedis (pieraksts pa tālr. 23378456, 27767170).
Uztura speciālists
Veic ar uzturu un pārtiku saistītos pētījumus, plānošanu un analīzi. Uztura terapijas laikā cilvēks pamazām apgūst jaunus uztura paradumus un kopā ar speciālistu izveido optimālu ēšanas modeli katram pacientam individuāli, ņemot vērā ķermeņa masas indeksu, ķermeņa uzbūvi, vecumu, dzimumu, fiziskās aktivitātes, saslimšanas.
Audiologopēds
Teipošana
Teipa lentes nesatur medikamentus, tas ir plāksteris, kura mērķis ir atvieglot muskuļu un locītavu sāpes, kas radušās traumu, iekaisumu, pārslodzes rezultātā. Teips veicina muskuļu darbību un atbalsta saistaudus, stimulē ādas mehanoreceptorus.
Kinezioloģisko teipu parasti izmanto kā atbalstu, kārtīgi nostiepjot, lai nepieļautu nepareizas locītavu kustības, tā saglabājot to stabilitāti. Tas atslābina muskuļus, dziedē un mazina sāpes.
“Cross” teips ir neliels, neelastīgs plāksteris, kas izstrādāts režģa formā. To lieto lokālā problēmzonā – uz sasitumiem, nelieliem asinsizplūdumiem, sāpīgas zonas muskulī, bioloģiski aktīvajos punktos. Tas ietekmē un regulē konkrēta muskuļa darbību, uzlabo asinsriti, limfas atteci, stabilizē enerģijas plūsmu organismā.
Sporta teipu bieži lieto locītavu fiksēšanai, jo tas ir stingrs un neelastīgs. To izmanto lielas nestabilitātes gadījumos, kad nepieciešama locītavu atslogošana.
Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas komanda

Vecākā fizioterapeite
Dana Paiča


Administratore
Inga Heidemane
Ārste
Zaiga Kalnbērza-Ribule

Ārste
Jūlija Čerešņeva

Ārste
Daiga Bruzgule

Ergoterapeite
Selga Kancāne

Ergoterapeite
Linda Plaude

Fizioterapeite
Baiba Pumpura

Fizioterapeits
Valdis Devjatņikovs
.jpg)
.jpg)
Fizioterapeite
Nadija Strazdiņa
Fizioterapeite
Zane Votēna

Fizioterapeits
Aigars Strāķis

Fizioterapeits
Guntars Strāķis

Podoloģe
Anita Meiere

Fizioterapeite
Māra Laube

Fizikālās terapijas un rehabilitācijas māsa
Jana Balode

Fizioterapeite
Santa Zauere

Fizikālās medicīnas māsa
Daiga Celmiņa

Fizioterapeite
Kristīne Mālniece

Psiholoģe, psihoterapeite
Inese Birģele

Uztura speciāliste
Katrīna Spuleniece-Aišpure

Masiere
Agnese Zalkovska

