top of page

Attālināti konsultēs ķirurgs, ginekologs, fizioterapeits un ergoterapeits

07.04.2020.

Valstī noteiktās ārkārtas situācijas laikā, kamēr uz laiku pārtrauktas speciālistu ambulatorās pieņemšanas, Kuldīgas slimnīca piedāvā pacientiem saņemt attālinātas ķirurga, ginekologa, fizioterapeita vai ergoterapeita konsultācijas.


Valsts apmaksātu ķirurga konsultāciju sniegs ārsti: Guntis Smiltāns, Ilze Runce un Agnis Ļuļēns. Attālinātai konsultācijai pie dr. G. Smiltāna un I. Runces iespējams pietiekties, zvanot pa tālruni 63374000 (Kuldīgas slimnīcas reģistratūra) un ārsti ar pacientu sazināsies pa viņa norādīto tālruņa numuru. Savukārt dr. A. Ļuļēna konsultāciju iespējams saņemt, zvanot ārsta konsultācijas laikā – trešdienās 12.00–14.00 pa tālruni 63374011. Ķirurgi uzklausīs pacienta veselības sūdzības un gadījumā, kad uzskatīs par nepieciešamību, vienosies ar pacientu par klātienes konsultāciju, ņemot vērā valstī noteiktos ārkārtas stāvokļa ierobežojumus.


Attālinātu valsts apmaksātu ginekologa vai vecmātes konsultāciju iespējams saņemt speciālistu noteiktā laikā: ginekoloģe – dzemdību speciāliste Ilze Smiltāne pacientes konsultēs otrdienās 9.00–11.00, vecmāte Gundega Kugelane – trešdienās 9.00–11.00, savukārt pie ginekoloģes – dzemdību speciālistes Natālijas Gailītes pacientes var attālināti vērsties piektdienās 9.00–11.00. Speciālistes var sazvanīt noteiktajos laikos pa tālruni 63374022 vai sazināties e-pastā ginslimnica@inbox.lv .


Lai konsultācija ar ķirurgu vai ginekologu būtu efektīvāka, iepriekš lūdzam sagatavot informāciju, kura varētu būt noderīga ārstam – sūdzības, kas uztrauc, iepriekš veiktie izmeklējumus, utt. Tiešsaistes konsultācijas laikā ārsts var izrakstīt arī nepieciešamās zāļu e-receptes, noslēgt vai atvērt darba nespējas lapu.


Savukārt attālinātās fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas notiks tiešsaistē ar Watsapp vai Skype platformas palīdzību. Pieteikties konsultācijai var, zvanot pa tālruni 63374035 vai 26452416 (rehabilitācijas nodaļas reģistratūra). Pacientam jānorāda savs lietotājvārds (Skype) vai tālruņa numurs (Watsapp), lai speciālists var sazināties norunātajā laikā.


Lai saņemtu valsts apmaksātu fizioterapeita vai ergoterapeita konsultāciju, nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Nosūtījumu (nofotografētu vai ieskenētu) jānosūta uz e-pastu: kuldigarehabilitacija@gmail.com.


Maksas fizioterapeita vai ergoterapeita konsultāciju iespējams saņemt jebkuram interesentam, un nosūtījums nav nepieciešams. Šādas konsultācijas maksa ir 17 EUR, kuru pacients apmaksā, e-pastā saņemot rēķinu. Tiklīdz apmaksa ir veikta, fizioterapeits vai ergoterapeits ar pacientu sazinās iepriekš norunātajā laikā.


Kuldīgas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeite Zane Votēna skaidro: “Šāda veida fizioterapeita konsultācijas noteikti būs ļoti vērtīgas tiem pacientiem, kuriem, piemēram, stipri sāp mugura, bet valstī noteiktās karantīnas dēļ rehabilitācijas iestādi nav iespējams apmeklēt. Speciālists informatīvi konsultēs par to, ko un kā labāk pašam mājās darīt, lai mazinātu sāpes un atgūtu normālu dzīves kvalitāti.”


Aicinām ņemt vērā, kā un kādos laikos iespējams ar katru no speciālistiem attālināti sazināties, kā arī respektēt ārsta noteiktos attālinās konsultācijas laikus.


Laikā, kamēr plānveida veselības aprūpe valstī ir ierobežota un slimnīca spēj nodrošināt tikai attālinātas konsultācijas ar speciālistu, pacienti ir atbrīvoti no pacienta iemaksu veikšanas.


bottom of page