Janvārī piedzimis smagākais un garākais bērniņš

Janvārī piedzimis smagākais un garākais bērniņš

08.02.2021.

Gada pirmajā mēnesī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzima 41 bērniņš – 20 zēni un 21 meitene.

13. janvārī vecmātes sveica visvairāk jaundzimušo, pasaulē palīdzot nākt sešiem bērniņiem – četriem puisīšiem un divām meitenītēm.

Smagākais bērniņš – zēns – piedzimstot svēra 4,87 kg, tādējādi pārspējot arī pagājušā gada smagākā bērniņa svaru (4,83 kg). Savukārt vieglākais jaundzimušais bija 2,335 kg smags. Janvārī piedzimis arī pēdējā gada laikā garākais bērniņš – 62 cm garš puisītis. Īsākā bijusi meitenīte – 47 cm gara.

Vidējais māmiņas vecums pagājušā mēnesī bija 29,73 gadi, robežās no 16 līdz 44 gadiem.

Lielākā daļa dzemdētājas bija no Saldus (11), Kuldīgas (10), kā arī no Talsu, Tukuma, Ventspils, Kandavas, Brocēnu, Skrundas pilsētas un novada u.c.

Populārākie vārdi janvārī: meitenēm Sofija (2) un Paula (2), bet zēniem Gustavs (2). Retāki un interesantāki vārdi: zēnam Milo, bet meitenēm Melika un Dariana.

Kuldīgas slimnīca bērniņiem un viņu ģimenēm novēl veselību, mīlestību un izturību!