Lai jaunie vecāki būtu informēti

Lai jaunie vecāki būtu informēti

28.06.2023.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir izveidojusi lielisku informatīvo materiālu par jaundzimušo skrīningu jauno vecāku informēšanai. Tas ir nonācis arī Kuldīgas slimnīcā un kalpo kā lielisks palīgs vecmātēm jauno vecāku informēšanā.

Valsts apmaksāts skrīnings ir profilaktiska pārbaude, kuru veic ikvienam jaundzimušajam, lai savlaicīgi varētu atklāt, novērst un ārstēt iedzimtas patoloģijas.

Lielākā daļa bērniņu piedzimst veseli, tomēr ir vairākas reti sastopamas veselību un dzīvību apdraudošas slimības, ko iespējams atklāt tikai veicot skrīninga izmeklējumu mazulim.

Skrīninga ietvaros, mazuļa pirmajās dzīves dienās dzemdību nodaļā tiek veikti izmeklējumi uz 8 vielmaiņas un ģenētiskām slimībām, kā arī izmeklējumi uz specifiskām sirds slimībām un vājdzirdību.

Informatīvajā materiālā ir sniegta plaša un pārskatāma informācija par šiem izmeklējumiem, kas jaunajiem vecākiem ir svarīga un noderīga. Turklāt Kuldīgas slimnīcas vecmātes ir gandarītas, ka jaunie vecāki kļūst arvien zinošāki.