Maijā piedzimuši dvīņu puikas

Maijā piedzimuši dvīņu puikas

03.05.2021.

Mazā Sofija. Ģimenes arhīva foto.

Maija mēnesis Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā aizvadīts, pasaulē sagaidot 37 bērniņus – 17 meitenītes un 20 zēnus, tai skaitā dvīņu puikas.

Dvīņu zēni – Gvido un Vigo – pasaulē ar vienas minūtes starpību nāca 19. maijā alsundznieku ģimenē. Pirmais puisēns piedzimstot svēra 2,33 kg, bet otrais – 2,42 kg. Abi bija 48 cm gari.

Maijā piedzima arī šī gada 200. bērniņš – meitenīte Odrija – 57 cm gara un 4,075 kg smaga.

Smagākais šī mēneša bērniņš bija puisītis no Saldus, kurš piedzimstot svēra 4,68 kg, savukārt vieglākais – dvīņu zēns (2,33 kg). Garākie bija vairāki 57 cm gari bērniņi, bet īsākie – 48 cm.

Vidējais dzemdētājas vecums maijā – 30,53 gadi, robežās no 19 līdz 41 gadam.

Māmiņas, kuras Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļu izvēlējās par vietu, kur pasaulē laist mazuli, bija no Saldus novada (10), Kuldīgas (7), Kandavas (5), Talsu (5), Brocēnu (3) un citiem novadiem.

Teju visas meitenītes maijā tikušas pie sava unikālā vārda. Vienai meitiņai doti divi vārdi – Luīze Hanna. Zēniem populārākais vārds – Dāvids.

Līdz 2. jūnijam Dzemdību nodaļā piedzimuši 211 mazulīši – 103 zēni un 108 meitenes, tas ir par 10 bērniņiem vairāk, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad līdz 2. jūnijam pasaulē bija nācis 201 bērniņš.

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļa ir priecīga par katru ģimeni, kura rūpes par sava bērniņa nākšanu pasaulē uztic kādai no sešām pieredzējušajām vecmātēm.

Novēlam bērniņiem veselību un spēku, bet vecākiem – lielu laimi un mīlestību!