Pateicība par tehnisku atbalstu

Pateicība par tehnisku atbalstu

18.12.2020.

Kuldīgas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļas personāls izsaka pateicību meistaram Uldim Kleinbergam, kurš ar 3D printeri operatīvi izgatavoja un dāvināja savienojuma detaļas mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas darbības nodrošināšanai ar augstas plūsmas nazālo kaniļu metodi.

“Gadījumos, kad pacientam ir elpošanas traucējumi un ar skābekļa masku ir par maz, mēdz izmantot tā saucamo neinvazīvo ventilācija, piemēram, augstas plūsmas nazālo kaniļu metodi. Tā ļauj nodrošināt ievērojami lielāku elpošanas atbalstu pie samaņas esošam pacientam, kuram ir smags elpas trūkums. Mūsu mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtai šāda funkcija ir nodrošināta, taču oriģināli nebija savienojuma detaļas, kura šobrīd valstī ir grūti pieejama vai nav pieejama nemaz. U. Kleinberga profesionalitāte un operativitāte bija neatsverama palīdzība Kuldīgas slimnīcai, ar 3D printeri izgatavojot trūkstošos konektoru,” skaidroja galvenā ārste Svetlana Serpāne.