Piedzimis 400. mazulis

Piedzimis 400. mazulis

05.10.2020.

Sestdien, 3. oktobrī Kuldīgas slimnīcā sagaidīts 400. mazulis – Viljams Ezra. Puika piedzimstot svēra 4,09 kilogramus un bija 57 centimetru garš. Ģimene dzīvo Kuldīgas novadā, un mājās brālīti gaida māsiņa Matilda. Kuldīgas slimnīca mazulim dāvināja siltus adītus zābaciņu, grabulīti un Imanta Ziedoņa grāmatu "Lāča Andreja pasakas", un ģimenei novēl veselību, spēku un laimi. Mazuli pasaulē sagaidīja vecmāte Zane Japeniņa.

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā septembrī piedzimuši 50 mazuļi – 24 zēni un 26 meitenes. Vieglākais mazulis svēra 2,695 kg, bet dūšīgākais bērniņš bija 4,590 kg smags, savukārt garākais dzimušais mazulis bija puisītis – 59 cm, savukārt īsākais mazulītis bija 46 cm garš. Jaunākai māmiņai bija 18 gadi, bet vidējais dzemdētājas vecums šajā mēnesī – 27,9 gadi.

Lielākā daļa topošo māmiņu bijušas no Kuldīgas (17) un Saldus (10), taču Kuldīgas slimnīcu par vietu, kur pasaulē laist savu mazuli, izvēlējušas arī sievietes no Talsiem, Brocēniem, Aizputes, Ventspils un pat no Ikšķiles, Krimuldas un Rīgas.

Līdz oktobrim Kuldīgas slimnīcā dzimuši 397 mazuļi – 193 meitenes un 204 zēni.