Sāk medicīnas darbinieku vakcinēšanu pret Covid-19

Sāk medicīnas darbinieku vakcinēšanu pret Covid-19

06.01.2021.

Šodien sākta pirmo Kuldīgas slimnīcas medicīnas darbinieku vakcinēšana pret Covid-19. Primāri vakcīnu saņems to nodaļu personāls, kuri strādā ar Covid-19 potenciāli inficētiem pacientiem – tie ir uzņemšanas, reanimācijas un anestezioloģijas, dzemdību nodaļas un tranzīta nodaļas mediķi.

Vakcinēšana plānota trīs dienas, un pirmās farmācijas uzņēmuma “Pfizer” ražotās vakcīnas saņems 102 mediķi. Nākamie vakcīnu varēs saņemt citu nodaļu darbinieki. Galvenā ārste Svetlana Serpāne pastāstīja: “Mēs novērtējam darbinieku izrādīto interesi par vakcinēšanos. Mūsu slimnīca pagaidām neuzņem Covid-19 inficētus slimniekus, taču jebkurš cilvēks, kurš ar kāda veida sūdzībām te nonāk, tiek uztverts kā potenciāls saslimušais. Lai arī teju visiem veicam Covid-19 testus, vienmēr pastāv risks inficēties, tāpēc slimnīcā ir īpaši svarīgi ierobežot un mazināt iespējamo slimības izplatību. Vairākiem pacientiem Covid-19 tests izrādījies pozitīvs, taču līdz rezultātu saņemšanai un līdz pārvešanai uz tuvāko infektoloģijas nodaļu viņi atradušies slimnīcas tranzīta nodaļā, kurā personāls sniedzis visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību un ārstēšanu.”